برقراری خط پرواز مشهد - مسقط عمان

معاون مدیرکل شرکت هواپیمایی عمان‌ایر گفت: روزانه چهار پرواز در مسیر مشهد- مسقط برقرار شده است که دو پرواز در نوبت صبح و دو پرواز در نوبت عصر انجام می‌گیرد. آفتاب : عبدالرحمن البوسعیدی در نشست خبری پرواز مشهد- مسقط که در سالن کنفرانس هتل قصر مشهد برگزار شد، اظهار کرد: انتظار داریم در سال اول 85 هزار جابه‌جایی مسافر و در سال سوم 120 هزار جابه‌جایی، در مسیر مشهد به مسقط و بالعکس به ثبت برسانیم.  وی با بیان اینکه مشهد پنجاهمین مقصد هواپیمایی عمان ایر است به برنامه روزانه پرواز مشهد- مسقط اشاره کرد و افزود: روزانه 4 پرواز در این مسیر تردد می‌کند، یک پرواز ساعت 4:30 صبح در مشهد فرود می‌آید و ساعت 5:30 مشهد را به مقصد مسقط ترک می‌کند. در عصر نیز یک پرواز ساعت 17 به مشهد می‌رسد و ساعت 21:45 مشهد را به مقصد مسقط ترک می‌کند.  ابوسعید ادامه داد: این زمان‌بندی به شکلی برنامه‌ریزی شده است که سفر به مقاصد دیگر از جمله ابوظبی، بیروت، جاکارتا و... را برای مسافران تسهیل می‌کند.  وی با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی می‌کنیم تا پرواز مستقیم به شیراز و اصفهان را راه‌اندازی کنیم، یادآور شد: تنش‌های سیاسی عربستان و بحرین با ایران باعث تعلیق خیلی از پروازها شد و این موضوع سبب شد تا به صورت مثبت به نفع خود استفاده کنیم؛ طوری که در اولین پرواز به مشهد 50 تن از مسافران ما بحرینی بودند.  معاون مدیرکل شرکت هواپیمایی عمان ایر درباره ضرورت برنامه‌ریزی این پرواز تصریح کرد: مشهد یکی از مقاصد زیارتی مردم عمان و کشورهای حاشیه خلیج فارس است و ما افتخار آن را داریم که حضور مسافران را به سرزمین پربرکت خراسان فراهم می‌کنیم. مشهد دارای جاذبه مذهبی و از نظر جاذبه طبیعی نیز دارای آب و هوای خوب، خشکبار، زعفران و فرش باکیفیت است و این موضوع مراودات اقتصادی مسقط و مشهد را افزایش می‌دهد.  وی خاطرنشان کرد: در ارتباط با ویزای فرودگاهی دولت ایران خیلی سریع اقدام کرد؛ خبر خوشی که به ما اعلام شد این بود که اتباع عمانی‌ می‌توانند ویزای فرودگاهی بگیرند. اتباع ایرانی نیز می‌توانند با پرواز چارتر ویزای فرودگاهی اخذ کنند.  البوسعیدی درباره هزینه پرواز مشهد- مسقط گفت: هزینه پرواز اکونومی کلاس، معادل ۱۰۰ ریال عمانی و کمتر از یک میلیون تومان است و پرواز با هواپیمای بیزنس کلاس، دو برابر هواپیمای اکونومی کلاس است. برای افزایش پروازها تخفیف 50 درصدی تا ماه ژوئن به مسافران داده می‌شود.  به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه چین به دلیل حجم بالای مراودات اقتصادی مقصد بعدی هواپیمایی عمان ایر خواهد بود، اظهار کرد: 65 درصد پروازهای عمان ایر به فاصله کمتر از دو ساعت صورت می‌گیرد، برای مثال ارتباط پروازی مسقط- بانکوک حدودا هر یک ساعت است. شرکت عمان ایر در حال حاضر ۳۸ هواپیما دارد که تا سال ۲۰۲۰ این عدد به ۷۰ هواپیما افزایش پیدا می‌کند.

[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برقراری خط پرواز مشهد - مسقط عمان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات