فرانسه هر ماه 400 پناهجو را خواهد پذیرفت

وزیر کشور فرانسه اعلام کرد در چارچوب توافق اروپایی تابستان گذشته، فرانسه هر ماه 400 پناهجو را از اردوگاه های یونان خواهد پذیرفت.
به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه از پاریس، «برنار کزنوو» وزیر کشور فرانسه اعلام کرد، کشورش هر ماه اسکان 400 پناهجو از اماکن نگهداری پناهجویان در یونان را تقبل می کند.
وی اعلام کرد: در هفته جاری 97 پناهجو از یونان و ایتالیا به فرانسه عزیمت کرده اند و قرار است تا 9 ژوئن (20 خرداد) 253 نفر دیگر به این کشور بروند.
وی در مورد ملیت پناهجویانی که تاکنون وارد فرانسه شده اند، گفت: نخستین گروهی که در ماه نوامبر (آبان/ آذر) به فرانسه آمده اند، اریتره ای بودند. پناهجویانی که این هفته وارد فرانسه شدند نیز به طور عمده اریتره ای، سوری و عراقی بودند.
وزیر کشور فرانسه همچنین تاکید کرد: دولت برای رعایت تعهدات اروپایی برای پاسخ به بحران مهاجرت، مصمم است.
فرانسه قرار است در چارچوب توافق اتحادیه اروپا در مورد توزیع پناهجویان در میان کشورهای عضو که در تابستان گذشته منعقد شد، بیش از گذشته پذیرای آوارگان و مهاجرانی باشد که راه اروپا را در پیش گرفته اند.
از زمان اعلام توافق اتحادیه اروپا تاکنون فرانسه تاکنون تنها 500 نفر را در قالب برنامه «اسکان مجدد» در خاک خود پذیرفته است.
در برنامه اسکان مجدد اتحادیه اروپا، توزیع 160 هزار پناهجو در اروپا در طول دو سال پیش بینی شده که سهم فرانسه از این تعداد، 30 هزار نفر است. تا کنون تنها دو هزار پناهجو در چارچوب این برنامه در میان کشورهای اروپایی توزیع شده اند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، برنامه اعلام شده از سوی فرانسه برای پذیرش 400 متقاضی پناهندگی در ماه، ارتباطی به توافق اخیر اتحادیه اروپا با ترکیه ندارد.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرانسه هر ماه 400 پناهجو را خواهد پذیرفت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات