برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز در همدان شدت می گیرد / اجرای 150 حکم قضایی

رحیم برقی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: حکم قضایی برای برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز در باغات همدان قطعی شده که این احکام به زود اجرایی می‌شود.
وی اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 85 تخریب در استان همدان انجام شده است که فقط 10 مورد حکم قطعی داشته و 75 مورد از اختیارات دادستانهای استان استفاده شده است.
وی با بیان اینکه 40 مورد از این تخریب ها در روستای تفریجان بوده است ادامه داد: 24 مورد نیز در روستای حیدره بوده که از قبل به آنها تذکر داده شده بود که یکی از این موارد رستوران پدیده الوند بوده است که حکم قطعی برای تخریب صادر شد.
مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی همدان بابیان اینکه همه مسئولان در صدد حفظ طبیعت و منابع طبیعی هستند ادامه داد: جهاد کشاورزی با ساخت و ساز مشکلی ندارد و بلکه متقاضیان برای ساخت خانه کارگری در باغات خود باید مجوز دریافت کرده و قانون را رعایت کنند.
برقی افزود: ساخت و ساز در باغات کمتر از یک هزار و 500 متر ممنوع بوده و باغ هایی با متراژ 1500 تا 2500 متر مربع مجوز برای ساخت واحد 20 متر در دو طبقه صادر می شود.
وی ادامه داد: همچنین از مساحت دو هزار و 500 متر تا 5000 متر مجوز 30 متر در دو طبقه و همچنین برای 10 هکتار باغ مجوز ساخت خانه باغی به مساحت 120 متر مربع در سه طبقه داده می شود.
وی ادامه داد: به زودی احکام صادر شده در منطقه روستای سولان تا امامزاده کوه و روستای آبشینه اجرایی می شود.
مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از مردم خواست تا ساخت و سازهای غیرمجاز را به سامانه 131 گزارش دهند.
برقی ادامه داد: بر اساس قانون، هرگونه تغییر کاربری و تفکیک اراضی کشاورزی، ساخت و ساز و دیوارکشی در مزارع و باغ ها بدون اخذ مجوز سازمان جهاد کشاورزی ممنوع است و علاوه بر قلع و قمع بناهای ساخته شده، طبق قانون با متخلفان برخورد خواهد شد.
وی گفت: خودروهای گشت زنی سازمان جهاد کشاورزی با گشت زنی مستمر و حضور فعال در عرصه های کشاورزی و نیز دریافت گزارش های دریافتی توسط سامانه 131 مزارع و باغ ها را رصد کرده و با هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز و اقدام به تغییرکاربری و تخریب برخورد خواهد کرد؛ مردم می توانند به گشت های حفاظت اراضی کشاورزی محل وقوع تغییر کاربری را اطلاع دهند.
وی بیان کرد: صدور مجوز یا پروانه ساخت و ساز در اراضی کشاورزی توسط شهرداران، بخشداران، دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستا و واگذاری خدمات زیربنایی مانند آب، برق، گاز و تلفن بدون اخذ مجوز از سازمان جهاد کشاورزی استان ممنوع است و افراد و دستگاه های متخلف طبق قانون به محاکم قضایی معرفی خواهند شد.
ویادامه داد: هرگونه گواهی ساخت بنا یا دیوارکشی در اراضی زراعی و باغی توسط شورای اسلامی محل یا سایر دستگاه ها نیز هیچ گونه وجاهت قانونی ندارد.
وی از عموم مردم به ویژه روستاییان و کشاورزان سختکوش خواست، اگر قصد ساخت بنا یا دیوارکشی اراضی زارعی و باغی خود را دارند، به طور حتم قبل از هرگونه اقدامی، از طریق تماس با سامانه ارتباط مردمی حفاظت اراضی کشاورزی (131) و یا با مراجعه به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان و یا مدیریت امور اراضی استان، مشاوره و برای دریافت مجوز اقدام کنند.
7523/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز در همدان شدت می گیرد / اجرای 150 حکم قضایی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات