برای تشویق به سرمایه گذاری نرخ مالیات در واحدهای جدید صفر منظور شد

حسین ابویی مهریزی عصر روز پنجشنبه در کار گروه تسهیلات و رفع موانع تولید در خراسان جنوبی افزود: این مدت زمان برای واحدهایی که در شهرک های صنعتی مستقرند ، 13سال در نظر گرفته شد.
وی اضافه کرد: همچنین برای رشد و شکوفایی اقتصادی در 9 استان از جمله خراسان جنوبی تسهیلات ارزی با سود چهار درصد از محل اعتبار صندوق توسعه ملی و اعتبار ریالی نیز با 12 درصد برای رفع موانع تولید در نظر گرفته شد.
وی ادامه داد: در اقتصاد مقاومتی نمی توان برای بخش تولید پیش شرط گذاشت و با کمک سازمان امور مالیاتی برای واحدهایی که بدهی مالیاتی دارند، تصمیماتی نیز گرفته شد .
وی ادامه داد: در مورد بدهی واحدهای تولیدی و صنعتی به تامین اجتماعی و نیز چک های برگشتی و بدهی به بانکها نیز تصمیماتی گرفته شد.
معاون وزارت صنعت و معدن و تجارت در ادامه تعداد طرح های نیمه تمام بالای 60درصد در کشور را 9هزار و 13طرح ذکر کرد و یادآور شد: این طرحها به طور نسبی تکمیل خواهند شد که از این تعداد پنج هزار و 400 مورد به بهره برداری خواهند رسید.
وی تاکید کرد: مقرر شد که بقیه طرحها از پیشرفت فیزیکی مناسبی برخوردار خواهند شد.
ابویی مهریزی عنوان کرد: از 36 طرح مهم ملی با پیش بینی اشتغال 13هزار و 200نفر در 20 استان که سه مورد آن مربوط به خراسان جنوبی است، نیز تکمیل خواهد شد .
وی سه طرح یاد شده خراسان جنوبی را فولاد قاین ، زغال کک طبس و سیمان باقران ذکر کرد.
ابویی مهریزی و هیات همراه روزهای چهارشنبه و پنجشنبه با سفر به شهرستان های قاینات، درمیان و طبس از نزدیک روند کار سه واحد یاد شده را بررسی کردند.
این مسئول با اشاره به اینکه سرمایه گذاران باید برای تسریع در بهره برداری از این واحدها نسبت به تامین سهم آورده خود اقدام کنند، از خراسان جنوبی با عنوان استانی امن یاد کرد و گفت: امنیت منطقه مرهون هوشیاری نیروهای مسلح و مردم است.
به گفته وی برخی مواقع شراکت در واحدها به گونه ای شکل می گیرد که از نظر اقتصادی نیاز به بررسی دارد.
وی میزان پیشرفت کارخانه سیمان باقران را 94درصد ذکر کرد و یادآور شد: این واحد نیازمند سرمایه در گررش است.
در این نشست مقرر شد برای تامین اعتبار مورد نیاز این واحد و نیز برق و گاز آن اقدام لازم صورت گیرد.
همچنین وجه الله خدمتگزار استاندار خراسان جنوبی از تصویب چهار هزار میلیارد ریال اعتبار در چارچوب افتصاد مقاومتی به استان خبر داد و گفت: دستگاههای اجرایی مرتبط تلاش کنند این میزان بودجه جذب و صرف ایجاد اشتغال در استان شود.
وی یکی از اولویت بخش صنعت استان را بهره برداری از واحدهای نیمه تمام عنوان کرد و گفت: کارخانه سیمان باقران برای استان ارزش و اهمیت خاصی دارد.
وی بیان کرد: جمعی از مرزنشینان استان اقدام به خرید سهام کارخانه کردند برای راه اندازی خط تولید این واحد نیاز به توجه ویژه و همکاری بانک های عامل است.
استاندار خراسان جنوبی در ادامه از وزارت صنعت، معدن و تجارت خواست شرکت های خودرو سازی از جمله ایران خودرو و سایپا را ملزم به پرداخت بدهی های خود به کارخانه کویر تایر بکند.
هرچند خدمتگزار به میزان مطالبات این کارخانه از شرکتهای خودرو سازی کشور اشاره نکرد، اما گفته می شود این شرکت ها چندین میلیارد تومان به کویر تایر بدهی دارند.
همچنین داود شهرکی ،رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گفت: مسئولیت کارگروه اقتصاد مقاومتی بر عهده این سازمان است تاکنون اطلاعات 200 طرح پایش شد که از این تعداد اطلاعات 40 طرح کامل و در سامانه ثبت شده است.
2047/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برای تشویق به سرمایه گذاری نرخ مالیات در واحدهای جدید صفر منظور شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات