معاون فرمانداری درمیان: بازاریابی و فروش مهمترین مشکل صنایع دستی شهرستان است

حسنعلی بخشی روز پنجشنبه در کارگروه صنایع دستی شهرستان افزود: فروش نرفتن محصولات صنایع دستی، صنعتگران را برای تولید بیشتر بی رغبت کرده است.
به گفته وی در نظر گرفتن مکان خاص برای نمایش آثار هنرمندان صنایع دستی در مرکز و خارج از استان یکی عوامل توسعه و حمایت از این رشته‌هاست.
وی بیان کرد: با فرهنگ سازی، آموزش و تبلیغات و اطلاع رسانی هنرهای صنایع دستی در روستاها ترویج می شود.
وی ادامه داد: می توان با معرفی هنرهای صنایع دستی، برای اشتغالزایی نسل جوان گام های موثری برداشت.
وی با اشاره به مشکلات کم آبی در روستاهای شهرستان، اظهارکرد: نیاز است مشاغلی با نیاز کم آبی از جمله صنایع دستی در روستاها برای جلوگیری از مهاجرت مردم ایجاد شود.
وی عنوان کرد: شهرستان درمیان در بخش صنایع دستی از توانمندی و ظرفیت بالایی برخوردار است که در صورت توجه ویژه به آن می تواند در اقتصاد استان تاثیرگذار باشد.
این مسئول افزود: باید صنعتگران و هنرمندان در تولید صنایع دستی خود تنوع ایجاد کنند تا بتوانند راحتر محصولات خود را در داخل و خارج از استان به فروش برسانند.
بخشی در ادامه گرانی مواد اولیه، نبود طراحی و بسته بندی مناسب برای فروش، بیمه نبودن هنرمندان، نبود تسهیلات کافی، نبود تنوع بخشی به محصولات، مشکلات مربوط به فرهنگ و الگوی مصرف را از مشکلات مسیر صنایع دستی ذکرکرد.
وی با تاکید بر اینکه رونق صنایع دستی در روستاها باید مورد توجه ویژه دولت قرار گیرد، گفت: دولت صنایع دستی را به مردم آموزش و تولید روستاییان را تضمینی خرید کند.
وی بیان کرد: باید فرهنگ استفاده از صنایع دستی و تولیدات بومی برای مردم جامعه تبیین و ترویج شود تا بتوانند از بخش‌های مختلف این هنرهای دستی در منازل استفاده کنند.
وی اضافه کرد: صنایع دستی از مفاخر کشور و حفظ و حراست از آن بسیار مهم است،‌ برگزاری انواع نمایشگاه ها مانند بازارچه ها و نمایشگاه سالانه صنایع دستی در توسعه و معرفی صنایع دستی تاثیر گذار است.
شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان در 105کیلومتری شرق بیرجند قرار دارد.
2047/7556

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون فرمانداری درمیان: بازاریابی و فروش مهمترین مشکل صنایع دستی شهرستان است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات