برگزاری نخستین کنگره بین المللی مداخلات پیچیده قلبی در شیراز

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکترعلیرضا عبدی، پنجشنبه در آیین گشایش این کنگره در شیراز بیان داشت : آنژیو پلاستی اولیه برای بیمارانی استفاده می شود که دچار یک حمله قلبی شده اند و نشانه های مشخصی دارند.
وی افزود : افرادی که پس از وقوع حمله قلبی، سریع به بیمارستان منتقل می شوند، پزشک به کمک آنژیوگرافی، عروق آسیب دیده و مسدود شده را پیدا کرده و به وسیله آنژیوپلاستی، محل انسداد را باز می کند تا از مرگ بیمار بر اثر نارسایی ایجاد شده، پیشگیری شود.
به گفته این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رژیم غذایی و ورزش به عنوان طب پیشگیری در پیشگیری از بروز بیماری های قلبی عروقی، بسیار موثر است.
عبدی ادامه داد: در این کنگره که 130 کاردیولوژیست، پرستار و رزیدنت قلب و عروق حضور دارند، 48 سخنرانی ایراد می شود.
دبیر علمی این کنگره هم بیان داشت: گرایش علم پزشکی و روش های درمانی در سال های اخیر، به سوی روش های غیرجراحی و غیرتهاجمی است و این موضوع فقط مختص بیماری های قلبی عروقی نیست بلکه در تمام حیطه های پزشکی صورت می گیرد.
دکتر محمدعلی استوان، کوتاه بودن مدت زمان بستری در بیمارستان، کاهش درد و آسیب های بیماری را از مزایای روش های غیرجراحی و غیرتهاجمی، بر شمرد.
دبیرعلمی این کنگره اضافه کرد: باید در افراد این آگاهی به وجود بیاید که درد سینه را جدی گرفته و بی درنگ به پزشک مراجعه کنند.
استوان هشدار داد: مراجعه دیرهنگام بیمار به پزشک، مساوی با از دست دادن بیشتر عضله قلب و در نتیجه مواجه شدن با نارسایی قلبی است.
این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار کرد : استنت ها برای برقراری جریان خون به قسمت های پایینی رگ، در داخل رگ کار گذاشته می شوند و این کار با استفاده از بالون های ظریف برای گرفتن رگ و باز کردن مسیر خون انجام می شود.
استوان ادامه داد : در کشورمان شاهد پیشرفت های بسیاری در امر معالجه بیماران قلبی عروقی و مادرزادی، با استفاده از روش بالون و استنت هستیم.
وی، انجام این عمل را به لحاظ اقتصادی، زمان و تحمل بیمار، موثر دانست و گفت: درگذشته بیماران با عمل های سنگینی مواجه بودند، اما با انجام این عمل، بیمار پس از یک یا دو ساعت حتی می تواند از بیمارستان ترخیص شده و بهبودی کامل خود را به دست آورد.
استوان افزود: در این کنگره، تمام مباحث مربوط به عروق کرونر قلب، مغز، دست و پا و شکم، مورد بحث و گفت و گو قرار می گیرد.
محورهای این کنگره بین المللی دو روزه که فردا (جمعه) پایان می یابد، مداخله در زمینه عروق کرونر، آئورت، بیماری مادر زادی در گروه اطفال و عروق دست، پا و مغز است.
شبک 6113 /6118 / 1064

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برگزاری نخستین کنگره بین المللی مداخلات پیچیده قلبی در شیراز» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات