۵۴۰۰ طرح صنعتی تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می رسد

به گزارش خبرنگار مهر، حسین ابویی مهریزی عصر پنجشنبه در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان خراسان جنوبی ضمن تسلیت ارتحال بنیان گذار انقلاب اسلامی اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم نیات و برنامه‌های آرمانی امام خمینی (ره) را با الگو گرفتن از ایشان محقق کنیم.

وی با اشاره به اقدامات اخیر وزارت صنعت، معدن و تجارت، تصریح کرد: نرخ سود تسهیلات صندوق توسعه ملی برای مناطق محروم از جمله استان خراسان جنوبی کاهش یافته است.

معاون برنامه‌ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: نرخ سود تسهیلات ریالی صندوق ۱۲ درصد و تسهیلات ارزی نیز به ۴ درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال مالی ۹۵ نرخ صفر مالیاتی در مناطق محروم برای واحدهایی که به بهره‌برداری می‌رسند پیش بینی شده است، افزود: بر طبق این مصوبه نرخ مالیاتی واحدها تا مدت ده سال صفر است.

ابویی مهریزی با اشاره به اینکه بدهی معوق و چک بانکی مانع از دریافت تسهیلات ستاد اقتصاد مقاومتی برای واحدها نمی‌شود، گفت: بر طبق ابلاغیه سازمان امور مالیاتی با واحدهایی که بدهی مالی دارند باید همکاری و استمهال کرد.

ابلاغ ۷ پروژه ملی اقتصاد مقاومتی

وی با بیان اینکه مبلغی که از محل تسهیلات پرداخت می‌شود را نمی‌توان برای اجرای حکم بستانکاری اخذ کرد، بیان داشت: اردیبهشت ماه سال جاری هفت پروژه ملی اقتصاد مقاومتی توسط رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شده است.

معاون برنامه‌ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: دو مورد از این پروژه‌ها مربوط به واحدهای موجود، یک پروژه برای ایجاد توازن زنجیره مواد اولیه مورد نیاز و توسعه صنعت فولاد و مس کشور و دو پروژه مربوط به صادرات است.

وی با بیان اینکه تکمیل طرح‌های صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد از دیگر پروژه‌های وزارتخانه است، افزود: در حال حاضر ۹ هزار و ۱۳ طرح بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در سراسر کشور وجود دارد.

ایجاد ۱۳۲۰۰ شغل جدید در صنایع کشور

ابویی مهریزی با اشاره به اینکه در سال جاری پنج هزار و ۴۰۰ مورد از این طرح‌ها به بهره‌برداری خواهد رسید، اظهار داشت: تکمیل و راه اندازی ۳۶ طرح مهم و ملی نیز از دیگر پروژه‌های وزارتخانه است.

وی با بیان اینکه ۱۳ هزار میلیارد تومان میزان سرمایه گذاری در این ۳۶ طرح است، گفت: این طرح‌ها ۱۳ هزار و ۲۰۰ نفر اشتغال مستقیم دارد.

وی افزود: طرح‌های مهم و ملی مربوط به ۲۰ استان کشور است که سه پروژه سیمان باقران، زغال کک طبس و فولاد قاین پروژه‌های مهم در استان خراسان جنوبی است.

 معاون برنامه‌ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه سیمان از اقلامی تحول‌آفرین در جامعه است و می‌تواند در اقتصاد کشور تأثیرگذار باشد، افزود: سیمان باقران بیش از ۹۴ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که امیدواریم هرچه زودتر به بهره‌برداری نیز برسد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۵۴۰۰ طرح صنعتی تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می رسد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات