پتانسیل کلیبر برای توسعه اکوتوریسم منحصر به فرد است

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار گفت: با توجه به موقعیت استثنایی کلیبر در برخورداری از جنگلهای ارسباران، کوهستانی بودن منطقه و وجود جاذبه های طبیعی بیشمار، این منطقه قابلیت تبدیل شدن به یکی از مراکز اصلی اکوتوریسم کشور را دارد.

آبدار افزود: با توجه به اهمیت منطقه کلیبر و دعوت فرماندار محترم، نخستین اولویت خود را حضور در شهرستان کلیبر قرار داده ام چرا که بر این باورم گردشگری شهرستان کلیبر می تواند با همکاری مردم، مدیران و مسئولین آن به جایگاه شایسته ای دست یابد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، تعامل بین دستگاه ها را یکی از عوامل مهم به منظور جذب سرمایه گذاران برای ایجاد زیرساخت ها دانست و گفت: باید با تسهیل شرایط، اعتماد سرمایه گذاران را جلب کنیم و پروژه های ارزشمندی مانند تله کابین را به سرانجام برسانیم.

آبدار گفت: با توجه به محدودیت های مالی موجود، توسعه گردشگری و زیرساخت های آن با حضور مردم و سرمایه گذاران میسر خواهد بود و برای این منظور فرهنگ سازی در حوزه گردشگری و آماده سازی جامعه میزبان را در دستور کار قرار خواهیم داد.

وی در خاتمه گفت: با توجه به در جریان بودن پرونده ثبت جهانی جنگلهای ارسباران، در هر سه حوزه کاری اداره کل برنامه های ویژه ای داریم که در راستای تبریز ۲۰۱۸ شهرستان کلیبر نیز به شایستگی از آن برخوردار شود.

گفتنی است در انتهای این جلسه مرتضی آبدار با اهدای لوح سپاس از مدیران ادارات ثبت اسناد و منابع طبیعی شهرستان کلیبر به دلیل همکاری با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی قدردانی کرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پتانسیل کلیبر برای توسعه اکوتوریسم منحصر به فرد است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات