نقش محدوده مرکزی تبریز در چشم‌انداز گردشگری ۲۰۱۸ حساس است

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز صادق نجفی در بازدید سرزده از حوزه شهرداری منطقه ۸ اظهار داشت: با توجه به مرکزیت این منطقه و تمرکز فرصت‌های مختلف فرهنگی و تاریخی در آن، منطقه ۸ نقش حساسی در چشم‌انداز گردشگری سال ۲۰۱۸ خواهد داشت.

وی با اشاره به جایگاه ویژه شهرداری منطقه ۸ گفت: از این منطقه انتظار می‌رود عموم وظایف عمرانی و خدماتی و برنامه‌های شهرسازی خود را  با در نظر داشتن اقتضائات بافت فرهنگی و تاریخی منطقه پیگیری کند.

شهردار تبریز بازار تاریخی تبریز را مزیت مهم شهرداری منطقه ۸ خواند و افزود: اقدامات و خدمات مهمی که شهرداری تبریز در تقویت زیرساخت‌های بازار تاریخی شهر و تنظیف مستمر آن ارایه می‌دهد، نقش اساسی در افزایش کیفیت بازدید میهمانان و گردشگران از این مرکز مهم تاریخی داشته است.

وی با قدردانی از تلاش‌های شهرداری منطقه ۸، اظهار داشت: تملک و مرمت خانه‌های تاریخی، پروژه‌های متعدد پیاده‌راه‌سازی، احیای درب‌های تاریخی شهر، ایجاد موزه آب و مشاغل و ایجاد یادمان شمس تبریزی در باغ گلستان، از اقدامات ارزشمندی است که در راستای غنابخشی به بافت فرهنگی و تاریخی مرکز شهر صورت گرفته است.

شهردار تبریز خانه‌های قدیمی را نماد سبک ارزشمند زندگی گذشتگان عنوان کرد و افزود: علی‌رغم تنگناهای مالی که امروز بر سر راه شهرها است، شهرداری تبریز در خصوص صیانت از خانه‌های تاریخی، مسئولانه وارد عمل شده است؛ چرا که معتقدیم خانه‌های تاریخی معرف هویت معماری و یادگار ارزشمند سبک زندگی ایرانی و اسلامی است.

نجفی با اشاره به بازنگری‌ در مسیر ترافیکی مرکز شهر اظهار داشت: خوشبختانه این اقدام، تاثیر مطلوبی بر روان‌سازی تردد در بافت تاریخی و فرهنگی شهر داشته است.

شهردار تبریز همچنین بر لزوم تعامل ویژه این منطقه با دستگاه‌های متعدد فرهنگی و تاریخی تاکید کرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نقش محدوده مرکزی تبریز در چشم‌انداز گردشگری ۲۰۱۸ حساس است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات