مردان سوئدی رکورد 260 ساله زنان را شکستند

مردان سوئدی رکورد 260 ساله زنان را شکستندبه گزارش مشرق، برای نخستین بار از زمانی که سوئد به ثبت آمار از سال 1749 اقدام کرد، شاهد افزایش قابل توجه در تعداد مردان نسبت به زنان شده است.

 سوئد نمی داند که برای مقابله با این افزایش ناگهانی در تعداد مردان، باید چه تدابیری اتخاذ کند؛ زیرا این مساله در غرب غیرعادی است و همواره در طول تاریخ، تعداد زنان نسبت به مردان، تقریبا در تمام کشورهای اروپایی بیشتر بوده است.

این امر اما شاید به وقوع برخی مسایل در اروپا مانند تغییر میزان امید به زندگی در افراد و تغییر ترکیب جمعیتی بر اثر مهاجرت ها، اشاره داشته باشد.

"فرانشیسکو بیلاری" استاد جمعیت شناسی در دانشگاه اکسفورد و رییس انجمن مطالعات جمعیتی در اروپا گفت: این پدیده در اروپا جدید است و ما به عنوان محقق نمی توانیم آن را تحت کنترل داشته باشیم.

"توماس جانسون" کارشناس جمعیتی در مرکز آمارهای ملی SCB می گوید که نقطه تحول از تاریخ مارس 2015 روی داد زمانی که آمارهای جمعیتی نشان داد که تعداد مردان 277 نفر بیش از تعداد زنان است.

سپس این شکاف آنقدر افزایش یافت که به 12 هزار نفر رسید و با وجود آنکه ممکن است این شکاف نسبت به کشوری با 10 میلیون نفر جمعیت، ناچیز باشد؛ اما منطقی است که انتظار داشته باشیم سوئد در آینده نزدیک با جمعیت مازاد مردان روبرو شود.

با آنکه به ازای هر ۱۰۰ نوزاد دختر، ۱۰۵ نوزاد پسر به دنیا می آید،  تعداد زنان در اروپا همواره در طول تاریخ بیش از تعداد مردان بوده است؛ زیرا زنان اروپایی بیش از مردان عمر می کنند.

این در حالی است که جامعه شناسان نمی دانند در شرایط افزایش شمار مردان، چه تغییراتی در جامعه روی خواهد داد.

توماس سوبوتکار از پژوهشگاه مطالعات جمعیتی در وین تاکید کرد که افزایش تعداد مردان سبب خواهد شد تا زنان برای انتخاب شریک زندگی خود گزینه های بیشتری داشته باشند؛ اما از سوی دیگر، ممکن است زنان از سوی مردان ناامید که در انتخاب زوج ناکام مانده اند، مورد آزار بیشتری قرار گیرند.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مردان سوئدی رکورد 260 ساله زنان را شکستند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات