سهم 80 درصدی خیران در حوزه سلامتبه گزارش جهان به نقل از میزان، سید حسن قاضی زاده هاشمی در آیین تجلیل از خیران سلامت استان چهارمحال و بختیاری در شهرکرد گفت: دولت به مقوله های معیشت، اشتغال و خدمات بهداشتی و درمان توجه خاصی دارد و با وجود تلاش های زیادی که در این زمینه صورت گرفته هنوز تا وضعیت ایده آل فاصله زیادی داریم.
 
وی پرداخت بخش قابل توجهی از یارانه به بخش بهداشت و درمان را گامی مهمی در این مسیر دانست و گفت: اجرای طرح تحول نظام سلامت یک تحول انقلابی در کشور است که با توجه مشکلات اقتصادی از جمله کاهش قیمت نفت و درآمدهای دولت، با سختی زیاد اما به صورت خوبی در کشور در حال اجراست.
 
قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: با وجود نرخ منفی رشد اقتصادی کشور و کاهش قیمت نفت، دولت در اجرای طرح تحول سلامت ریسک بزرگی را محتمل شده و برخی از این طرح به عنوان اشتباه سیاسی دولت یازدهم یاد می کنند.
 
وی با تاکید بر افزایش نقش خیران در حمایت از بخش درمان و بهداشت گفت: مشارکت مردم در تامین بخشی از هزینه بهداشت و درمان وآگاه سازی شهروندان در زمینه حفظ مسایل بهداشتی، کمک زیادی به دولت برای پیشبرد اهداف و برنامه های بهداشتی و درمانی می کند.
 
وزیر بهداشت ادامه داد: تقویت مجموعه های خیری علاوه بر گسترش حس نوعدوستی در جامعه، بخشی از کمبودهای اعتباری دولت را جبران می کند.
 
قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: سهم خیران در حوزه سلامت هم اکنون هشت درصد است که نشان می دهد، حکومت نمی تواند منتظر مشارکت خیران در این حوزه بماند و باید وارد عمل شود، اما در کنار بودجه های دولتی، خیران بازوی توانمندی هستند که به برنامه های دولت دراین حوزه کمک می کنند.
 
وی در خصوص حمایت دولت از راه اندازی مراکز جامع سلامت گفت: دولت 50 درصد هزینه راه اندازی این مراکز را تامین می کند.
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توجه به مناطق محروم و آسیب پذیر را از مهمترین برنامه های دولت دانست و یادآور شد: هنوز در برخی استان های کشور کاستی های زیادی به خصوص در حوزه بهداشت و درمان وجود دارد.
 
قاضی زاده هاشمی در خصوص وضعیت بهداشت ودرمان استان چهارمحال و بختیاری گفت: وضعیت بهداشتی و درمانی این استان مطلوب نیست و در این حوزه باید کارهای زیادی انجام شود.
 
وی با اشاره به سفر سه روز پیش هیات دولت به استان آذربایجان غربی افزود: در بازدید از یکی از بیمارستان های دولتی ارومیه در بخش نوزادان روی یک تخت سه نوزاد بستری شده بودند و در بخش زنان نیز روی یک تخت دو زن بستری شده بودند که مبین کمبود شدید فضا، امکانات و تجهیزات بهداشتی و درمانی است.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سهم 80 درصدی خیران در حوزه سلامت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات