معاون استاندار کردستان: منتقدان، منصفانه دولت را نقد کنند

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان، علیرضا آشناگر روز پنجشنبه در جلسه دبیران شورای امر به معروف و نهی از منکر ادارات استان کردستان در سنندج نقد منصافانه را یک نعمت دانست و افزود: اینکه بیان می‌شود دولت در کردستان خدماتی انجام نداده است غیرواقعی و غیرانسانی است و ظلم به نظام است و باید به این نکته هم توجه داشت اگر اخلاق از کارهای حزبی و سیاسی گرفته شود به بازی سیاسی و موذیانه تبدیل می‌شود که پیامدهای منفی آن متوجه جامعه خواهد شد.
معاون سیاسی استاندار گفت: زمانی که دولت را در یک منطقه و شهرستان نقد می کنند جانب انصاف باید در نظر گرفته شود و نقد خدمات دولت به نقد خدمات نظام تبدیل نکنند.
وی گفت: هر دولتی که سرکار می‌آید مشروعیت خود را از مردم و مقام معظم رهبری می‌گیرد لذا باید تقویت و حمایت شود و هر جا مشکلی وجود دارد با هدف اصلاح و خیرخواهی به مسؤولان مربوطه اعلام شود و مسوولین نیز از نقد منصفانه واهمه‌ی نداشته باشند.
معاون مردم بر دولت ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان عنوان کرد: رسانه‌های بیگانه و شبکه‌های ماهواره‌ای به دنبال ناکارآمد جلوه دادن نظام و دولت هستند و کارآمدی دولت به این است که از نیروهای متعهد و متخصص و بدون توجه به قومیت، مذهب و جنسیت و به شرط داشتن توانمندی استفاده کرد.
وی گفت: فریضه امر به معروف و نهی از منکر یکی از واجبات دین است و امری سلبی نیست و ما از دبیران شوراهای ادارات توقع داریم که در این حوزه با استفاده از ابزارهای فرهنگی نسبت به ترویج امر به معروف و نهی از منکر در ادرات و جامعه اهتمام نمایند.
وی با اشاره به اینکه آمر به معروف باید عامل به معروف باشد٬ افزود: اگر عامل به معروف نباشیم و بدون شناخت کافی صحبت‌های ما بر گروه مخاطبین اثرگذار نخواهد بود.
وی اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر را یک وظیفه دینی و شرعی برای همه دانست و گفت: افرادی در بدنه ادارات از مدیر تا کارشناس وجود دارند که این مساله را به عنوان یک کار اداری می‌بینند در صورتی که باید مانند دیگر عبادت‌هابا رنگ خدایی به این قضیه نگاه کرد که اثرگذار خواهد بود.
آشناگر تصریح کرد: توقع ما از شورای امر به معروف و نهی از منکر ادارات کار فرهنگی است که در دستورالعمل‌های ابلاغی تعریف شده است و باید دنبال شود.
وی همچنین گفت: واقعیت امر این است که در سازمان‌های اداری مظاهری از فساد اداری دیده می‌شود که این هم بعضا به دلیل سوءاستفاده مدیران از موقعیت و اختیارات و نیز قانون‌گریزی کارکنان است.
معاون سیاسی٬ امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان تصریح کرد: اگر با انگیزه‌های حزبی و جناحی مبنای تخریب در پیش گرفته شود شکل کار به گونه‌ای خواهد بود که سیگنال‌های منفی آن به جامعه خواهد رسید.
آشناگر همچنین گفت: اگر گاها انحرافاتی در ادارات پیش می‌آید به دلیل عدم قانونگرایی و پایبندی به تعهدات و وظایف اداری است که در اینجا دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر ادارات می‌توانند ورود کنند و موثر واقع شوند.
وی به نقش رسانه‌ها در نظارت برعملکرد دولت در جوامع بشری اشاره کرد و گفت: در این زمینه نیز مطبوعات و رسانه‌ها باید نقدشان به قصد الهی و اصلاح جامعه باشد و نه انگیزه‌های حزبی و جریان سیاسی که به تخریب تبدیل شود اگر اینگونه نباشد مقبول خواهد شد.
آشناگر ادامه داد: اگر آن چه قانون به مسوولان اختیار داده است، متعهد باشند نه تنها انحراف و فسادی در ادارات پیش نخواهد آمد بلکه رضایتمندی مردم از نظام و دولت بیشتر خواهد شد.
وی افزود: اگر در جاهایی اشکالاتی بر قانون وارد باشد باید از طریق دستگاه‌ قانون‌گذاری و مجلس اصلاح شود و به سوی جامعه آرمانی و ایده‌آل پیش خواهیم رفت.
معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان در ادامه گریزی به برخی مباحث و انتقادات بعد از انتخابات در کردستان زد و گفت: عرصه رقابت بعد از انتخابات باید به عرصه رفاقت تبدیل شود تا با ایجاد فضای همدلی به سمت خدمت و توسعه برویم.
وی تصریح کرد: یکی از مصادیق جدی معروفات حمایت از خدمات نظام است و هر دولتی در این نظام سر کار می‌آید نقدهایی بر آن وارد است اما باید انتقادات با انصاف همراه باشد و از تخریب خودداری کرد.
1904

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون استاندار کردستان: منتقدان، منصفانه دولت را نقد کنند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات