انتقاد صریح تولیت آستان قدس رضوی به «مال» سازی و یک تلنگر

انتقاد سکاندار یک نهاد به آفتی که مجموعه شان بدان مبتلاست، اتفاقی نیست که چندان در کشورمان مسبوق به سابقه باشد و از این رو جذاب به نظر می‌رسد، اما جذابیت سخنان اخیر تولیت آستان قدس رضوی، فراتر از این حرف هاست.

به گزارش «تابناک»، هرچند هنوز بسیاری از مردم معنای «مال» را هم نمی‌‎دانند و برای ارائه مفهوم این لغت به ایشان مجبوریم، مفصل درباره پروژه های بسیار بزرگی که با این پسوند ساخته شده یا در حال ساخت هستند توضیح داده و برایشان چند مثال بیاوریم، نهادهایی در کشورمان هستند که سابقه ساخت چند «مال» را در کارنامه دارند؛ نهادهایی که کارشان چیز دیگری است اما «مال» سازی را به برخی وظایفشان ترجیح داده‌اند!

از جمله این نهادها، آستان قدس رضوی است که از چند سال پیشتر تا کنون نامش به برخی ساخت و سازهای بزرگ گره خورده و گاه حواشی نیز به دنبال داشته است؛ ساخت و سازهایی که در میانشان نام دو «مال» نیز به چشم می‌خورد؛ یکی «مشهد مال» که قرار است با ساختش برخی رکوردها جابجا شود و دیگری «جهان مال» که از ابتدای اجرای عملیات احداث، بحث تخلف در کاربری زمین آن وجود داشته و موجب شده که این پروژه مشهورتر از آنچه سازندگان فکرش را می‌کردند، شود.

اینکه چرا نهادی مانند آستان قدس ترجیح داده به این نوع از ساخت و ساز ورود و در دو منطقه گران قیمت و مرغوبِ شهر مشهد، پروژه هایی گران قیمت با کاربری غالب فروشگاهی تأسیس کرده و از خود، تصویر یک بنگاه اقتصادی را متجلی کند، موضوعی است که از مدت ها پیش مورد انتقاد برخی بوده؛ اما «مال» سازی کجا و دیگر ساخت و سازها کجا؟

[ منبع این خبر سایت تابناک-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انتقاد صریح تولیت آستان قدس رضوی به «مال» سازی و یک تلنگر» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات