تحلیلگر صرب: انقلاب اسلامی ایران دست استکبار را کوتاه کرد

«میچا ژیووینوویچ» روز پنجشنبه به مناسبت بزرگداشت بیست وهفتمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در گفت و گو با ایرنا با تاکید بر اهمیت شناخت زمانی که در آن زندگی می کنیم، افزود: انقلاب اسلامی یکی از حوادث دنیای امروز است که نمی توان اهمیت آن را فراموش کرد، زیرا پیروزی انقلاب اسلامی به مستضعفان امید داد و مستکبران را آشفته کرد.
وی که نویسنده کتاب ها و مقاله های زیادی در امور بین المللی است، به عظمت انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و گفت : امام خمینی (ره) با دم مسیحیای خود جامعه اسلامی را در ایران زنده کرد و به تمامی مسلمانان نیرو و قدرت برای استقلال و خود باوری داد.
ژیووینوویچ مهمترین رکن انقلاب ایران را اسلام خواند و گفت : اسلام در زمان پیش از انقلاب در ایران کاملا کنار گذاشته شده بود و همین امر عاملی مهم برای قیام مردمی در برابر حکومت پهلوی بود.
تحلیلگر صرب از مردم به عنوان دومین رکن مهم انقلاب اسلامی یاد کرد و افزود : ایران پس از انقلاب با مسائل و مشکلات زیادی از جمله جنگ تحمیلی مواجه بود اما مردم با اتحاد و همبستگی با یکدیگر بر مشکلات جنگ فائق آمدند و عزت و سرافرازی را برای این کشور به ارمغان آوردند.
نویسنده صرب با اشاره به جنبش های آزادی خواهانه و تکیه بر خودباوری مسلمانان، سیره زندگی امام راحل را سربلندی برای جمهوری اسلامی ایران درصحنه های داخلی و بین المللی و بهترین نمونه و الگو برای مردم جهان خواند.
وی اظهارکرد: انقلاب اسلامی ایران، کشورهای دیگر را تحت تاثیر قرار داده و بسیاری از این کشورها رهنمود های امام خمینی (ره) و حرکت های انقلابی ایشان برای دستیابی به استقلال و آزادی را سرمشق خود قرار دادند.
تحلیلگر صرب تصریح کرد: با گذشت 37 سال از انقلاب اسلامی ایران و 27 سال از ارتحال امام خمینی(ره)، اندیشه ایشان در اقصی نقاط جهان مورد توجه است.
ژیووینوویچ افزود: شخصیت امام خمینی (ره) به گونه ای بود که در حال حاضر از ایشان به عنوان نماد اتحاد و وحدت میان مسلمانان یاد می شود.
وی ادامه داد: راه امام خمینی عامل سربلندی برای جمهوری اسلامی ایران در صحنه های داخلی و بین المللی است و مستقل بودن در تمامی زمینه های سیاسی و اقتصادی در ایران موجب شد که قدرت های بزرگ پشت میز مذاکره، حقانیت این کشور را در صلح آمیز بودن برنامه هسته ای قبول کنند.
وی تاکید کرد : قاطعیت رهبر جمهوری اسلامی ایران و دیگر مقامات از جمله رئیس جمهوری، موجب شکست تحریم های اقتصادی و مجبور شدن آمریکا برای حل و فصل اختلافات از طریق مذاکرات شد.
شبک**436**1021** 1064

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تحلیلگر صرب: انقلاب اسلامی ایران دست استکبار را کوتاه کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات