آمریکا خواستار توضیح یک شرکت چینی درمورد معامله با ایران، کره شمالی، کوبا، سودان و سوریه شد

نشریه نیویورک تایمز روز پنجشنبه فاش کرد که وزارت بازرگانی آمریکا شرکت چینی 'هووایی' را که یک شرکت تولید کننده فن آوری های ارتباطاتی است متهم به صدور فن آوری های ساخت آمریکای به کشورهای مورد تحریم آمریکا یعنی سودان ، سوریه ، کره شمالی ، کوبا و ایران کرده و از این شرکت خواسته است تا در این مورد به مسئولان آمریکایی توضیح دهد.
این نشریه اضافه کرده است که شرکت مذکور فعلا به تخلفات قانونی متهم نشده و صرفا از مسئولان آن خواسته شده است تا هرگونه مدارک و اطلاعاتی مبنی بر صدور مستقیم کالا به این کشورها و یا از طریق شرکت های جعلی در 5 سال گذشته را در اختیار آمریکا قرار دهند.
نیویورک تایمز افزوده است که مقامات وزارت بازرگانی آمریکا ماه گذشته از شرکت مذکور خواسته بودند تا برای دادن توضیحات در یک نشست شهود در شهر ایروینگ ایالت تکزاس شرکت کنند و یا اطلاعات لازم در این رابطه را در اختیار مقامات آمریکایی قرار دهند و هنوز معلوم نیست که آیا شرکت مذکور حاضر به این کار شده است یا نه ؟
نشریه مذکور تصریح کرده است این حکم احضار که از سوی بخش تحقیقات مربوط به تخلفات صادراتی وزارت بازرگانی آمریکا صادر شده یک احضاریه مدیریتی است و حاکی از تحقیقات جنایی در این رابطه محسوب نمی شود.
در صورتی که نتایج تحقیقات جاری در این رابطه ثابت کند که شرکت مذکور مرتکب خلافی که امنیت ملی آمریکا را به خطر انداخته شده است این احتمال وجود خواهد داشت که دسترسی شرکت مذکور به تولیدات فنی ساخت آمریکا محدود شود که در آن صورت نتایج زیانباری برای این شرکت به بار خواهد آورد.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از دادن پاسخ به سوالات مربوط به این مسئله خودداری کرده و به خبرنگاران گفته است تا زمانی که تحقیقات در این زمینه به نتیجه نرسیده حاضر به هیچگونه اظهار نظری نخواهد بود.
شبک-4-541 / 1064

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آمریکا خواستار توضیح یک شرکت چینی درمورد معامله با ایران، کره شمالی، کوبا، سودان و سوریه شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات