چشم انداز اصلاحات سیاسی در بحرین تیره است

بحرین رئیس سازمان بحرینی المانی حقوق بشر و دموکراسی تاکید کرد در سایه صدور احکام اعدام و زندان و سلب تابعیت از شهروندان بحرینی افق روشنی برای اصلاحات در بحرین دیده نمی‌شود.

"عبد الاله الماحوزی" رئیس سازمان بحرینی المانی حقوق بشر و دموکراسی و یکی از فعالان سیاسی بحرینی در گفتگو با خبرنگار گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به تشریح آخرین وضعیت حقوق بشر در و زندانیان در بحرین پرداخته و گفت: مهم‌ترین حادثه بحرین طی روزهای گذشته افزایش مجازات شیخ علی سلمان از 4 سال زندان به 9 سال بود،  آل خلیفه انتظار داشتند که معارضان در سال 2014 در انتخابات مشارکت کرده و وارد پارلمان شدند اما معارضان و در رأس آنها جنبش الوفاق به دلیل شرایط حاکم بر کشور حاضر به این کار نشدند درنتیجه دولت شیخ علی سلمان را به دلیل سرپیچی از اراده آنها بازداشت کرد.

وی ادامه داد: طی سفر اخیر وزیر خارجه آمریکا به بحرین اعلام شد که آمریکا عدم مشارکت معارضان در انتخابات را اشتباه می‌داند و آنها باید در انتخابات پارلمانی آینده شرکت کننده اما این مسئله نیز از سوی معارضان رد شد در نتیجه سرپیچی مجدد معارضان از اراده و خواست آمریکایی‌ها و آل خلیفه مدت محکومیت شیخ علی سلمان از 4 سال زندان به 9 سال افزایش یافت.

این فعال بحرینی در خصوص چشم انداز اصلاحات سیاسی در بحرین گفت: در حقیقت با افزایش زمان محکومیت شیخ علی سلمان چشم انداز اصلاحات سیاسی در بحرین تا 9 سال آینده مسدود شده و وضعیت طی این سالها بحرانی‌تر خواهد شد. این وضعیت یکی از رهبران بزرگ معارضان در بحرین است پس وضعیت سایرین چگونه خواهد بود.

او توضیح داد: در روزهای گذشته دادگاه‌های بحرین تعدادی از مردم را محاکمه کرده و برای آنان مجازات مختلفی از جمله حبس ابد، 15 سال زندان، 3 سال زندان و سلب تابعیت از 11 نفر از جمله یک کودک سه ساله را در نظر گرفتند، مقامات آل خلیفه مدعی شدند که این افراد به اتهام تأسیس یک گروه تروریستی به نام سرایا الاشتر و فراگیری نحوه استفاده از سلاح محاکمه شده‌اند.

وی به تشریح یکی دیگر از موارد نقض حقوق بشر در بحرین پرداخت و گفت: همچنین در پرونده معروف به "الدیه" که مربوط به کشته شدن یک افسر اماراتی به نام "طارق الشحی" طی سرکوب اعتراض‌های مردمی در بحرین می‌باشد سه نفر از شهروندان بحرینی به اعدام محکوم شدند. مسئله عجیب و جنون آمیز در این پرونده صدور همزمان حکم سلب تابعیت و اعدام این افراد است.

او ادامه داد: طارق الشحی یک افسر اماراتی بود که تحت عنوان نیروهای سپر جزیره وارد بحرین شد، مقامات بحرینی ادعا می‌کردند که این نیروها برای محافظت از تأسیسی حیاتی کشور وارد شده‌اند اما با کشته شدن این افسر اماراتی، آل خلیفه رسوا شده و مشخص شد که این نیروها برای سکوب ملت بحرین وارد کشور شده‌اند.

الماحوزی در خصوص شکنجه‌هایی که در زندان‌های آل خلیفه صورت می‌گیرد گفت: افرادی که در پرونده‌های فوق محاکمه شدند تحت شدیدترین شکنجه‌ها قرار گرفتند، شکنجه‌های مختلفی از جمله وصل کردن برق به نقاط مختلف بدنشان؛ به طور طبیعی فردی که با این حجم زیاد از شکنجه روبرو می‌شود به هر آنچه از او خواسته شود اعتراف می‌کند و این اتفاقی بود که روی داد.

وی ادامه داد: نیروهای امنیتی از شگردهایی در شکنجه استفاده می‌کنند که کمترین اثر را بر بدن قربانیان بگذارد به این صورت که با چوب به پشت سر زندانی‌ها ضربه می‌زنند، به مناطق حساس بدن برق وصل می‌کنند، چوبی را بر قفسه سینه قربانیان قرار داده و به شدت فشار می‌دهند و بسیار از روش‌های دیگر. آنان همچنین زندانیان را مورد شکنجه روی و تجاوز جنسی قرار می‌دهند و در بسیاری از موارد اقدام به برهنه کردن زندان می‌کنند. در بسیاری از موارد نیز زندانیان به تجاوز به خانواده‌هایشان تهدید می‌شوند.

این فعال بحرینی در پایان تاکید کرد: رژیم آل خلیفه مدعی می‌شود که اطلاعی از شکنجه‌های صورت گرفته در زندان‌ها ندارد اما این مسئله امکان پذیر نیست زیرا نیروهای امنیتی با دستگاه‌های مختلفی مردم را شکنجه می‌کنند و به طور قطع این دستگاه‌ها از سوی وزارت کشور خریداری شده است، آیا ممکن است شکنجه گران خود این دستگاه‌ها را از بقالی خریده باشند؟ به طور حتم ادعای بی اطلاعاتی دولت از شکنجه‌های صورت گرفته به دست نیروهای امنیتی بی اطلاع هستند کذب است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چشم انداز اصلاحات سیاسی در بحرین تیره است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات