اقتصاد و انرژی در هفته ای که گذشت

جایگاه بهره وری در افزایش رشد اقتصادی و اعلام فهرست واگذاریهای امسال سازمان خصوصی‌ در بسته خبری اقتصاد و انرژی.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، اقتصاد و انرژی در هفته ای که گذشت به شرح ذیل می باشد:
تورم روستایی تک رقمی شد/بیشترین کاهش در خوراکی هامرکز آمار ایران گزارش شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوار‌های روستایی کشور در اردیبهشت ۱۳۹۵ را منتشر کرد.
در کمیسیون اقتصادی مجلس نهم چه گذشت؟/ طرح های بزرگی که ناتمام ماندندمجلس نهم سرانجام به پایان کار خود رسید، اما کماکان طرح ها و لوایحی روی زمین مانده که مجلس دهمی ها نباید آنها را فراموش کنند.

سهم مالیات در درآمد دولت باید افزایش یابدرئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت: سهم مالیات ها در درآمدهای دولت باید تا 10 درصد تولید ناخالص داخلی افزایش یابد.
صادرات محرک خروج صنعت برق از رکود/ وجود ملزومات تحقق اقتصاد مقاومتی در صنعت برقاصلاح ساختار اقتصاد برق برای خروج از چالش های موجود و نادیده گرفته شدن بخش خصوصی در تعاملات بین المللی از مهم ترین محورهای نشست سندیکای صنعت برق بود.
نیروی انسانی، ستون توسعه پایدار اقتصادیکارشناسان اقتصادی معقدند که مهمترین عوامل در توسعه اقتصادی کشور، نیروی انسانی کارآمد،درآمد ملی مناسب و سرمایه گذاری در بخش صنعت است.
قطعی آب در کمین استمعاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو گفت: مصرف معقول آب برای یک واحد مسکونی در ماه حدود 18 متر مکعب است چنانچه یک واحد مسکونی بیش از 40 متر مکعب آب مصرف کند به قطعی منجر خواهد شد.
قابلیت صادرات برق و گاز به اروپا وجود دارد/ آب مشترکین پرمصرف قطع می شودوزیر نیرو از قابلیت کشور برای صادرات برق و گاز به اروپا خبر داد و گفت: تحقق این امر به تامین زیرساخت های لازم نیاز دارد.
فهرست واگذاریهای امسال سازمان خصوصی‌سازی‌ اعلام شدسازمان خصوصی‌سازی‌ فهرست شرکت‌های قابل واگذاری در سال 95 را منتشر کرد.
بدهی 10 هزار میلیارد تومانی وزارت نیرو به تولیدکنندگان برق/خاموشی، کشور را در بر می گیرد؟به گفته اعضای سندیکای تولیدکنندگان برق، وزارت نیرو بیش از 10 هزار میلیارد تومان به تولیدکنندگان بخش خصوصی برق بدهکار است که این امر ادامه حیات نیروگاه ها را به چالش کشیده است.
جایگاه بهره وری در افزایش رشد اقتصادییک کارشناس اقتصادی گفت: درحال حاضر بهره وری درکشور ما بسیار پایین است و همین امر در کنار عوامل دیگر به کاهش رشد اقتصادی دامن زده است.
روابط اقتصادی پرتغال و ایران توسعه می یابد/پيشنهاد برقراری پرواز مستقیم بین دو کشوروزیر مشاور در امور بین الملل وزارت خارجه کشور پرتغال در دیدار با رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران بر گسترش روابط اقتصادی بین دو کشور تاکید کرد.
اصرار به کاهش تورم ، تداوم رکود را به دنبال داردرئیس اتاق مشترک ایران و چین گفت:در حال حاضر دولت با مهار تورم بر رکود اقتصادی کشور دامن می زند.
پایان خرداد، آخرین مهلت تسليم اظهارنامه مالياتي صاحبان مشاغلسازمان امور مالياتي کشور با صدور اطلاعيه اي اعلام کرد: صاحبان مشاغل فقط تا پايان خردادماه مهلت دارند اظهارنامه مالياتي براي عملکرد سال 1394را ارائه دهند.
بار اصلی مدیریت مصرف برق روی دوش توزیع استمعاون هماهنگی توزیع توانیر گفت: بار اصلی مدیریت انرژی برق روی دوش بخش توزیع است و به همین دلیل باید برنامه ها در این زمینه با جدیت بیشتری پیگیری شود.
رشد اقتصادی در گرو ارائه تسهیلات به بخش تولیدیکارشناسان اقتصادی معتقدند که بانک ها با ارائه تسهیلات و همچنین کاهش نرخ سود می توانند به بخش تولید و در نهایت به رشد اقتصادی کمک کنند.

[ منبع این خبر سایت تابناک-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اقتصاد و انرژی در هفته ای که گذشت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات