تهیه طرح هادی در 96.5 درصد روستاهای کشور انجام شده است

طرح هادی معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: از ابتدای تهیه طرح هادی تا پایان سال گذشته تهیه طرح هادی در ۹۶.۵ درصد از روستاهای کشور انجام شده است.

محمد رضا شاملو در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه با اشاره به اینکه هشت درصد از اعتبارات استان باید به اجرای طرح‌ هادی در روستاها اختصاص یابد اظهار داشت: 38 هزار روستای بیش از 20 خانوار در کشور وجود دارد.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه در 29 استان کشور تهیه طرح هادی برای روستاهای بالای 20 خانوار به اتمام رسیده است عنوان کرد: طرح هادی در 15200 روستا به طور کامل اجرا شده است.

شاملو به بازنگری طرح  هادی اشاره کرد و افزود: امسال بازنگری روستاهایی که طرح هادی در آن‌ها به طور کامل اجرا شده است در کنار بهسازی محیط روستاها با توجه به حجم اعتبارات و گستره کار در هر روستاها دنبال می‌شود.

وی درباره اجرای طرح هادی در سال جاری گفت: اجرای طرح هادی در 3000 روستا در برنامه قرار دارد که از این تعداد 1000 روستا جدید و 2000 روستا نیمه‌تمام هستند.

شاملو با تأکید بر اجرای طرح هادی در روستاهای هدف گردشگری گفت: برای 86 روستای گردشگری طرح هادی تهیه شده یا در دست اقدام است به طوری که اجرای این طرح در 60 روستا از 86 روستا انجام شده است.

وی پیرامون هدف اجرای طرح هادی در روستاهای هدف گردشگری افزود: اجرای طرح هادی در روستاهای هدف گردشگری برای جلوگیری از مهاجرت مردم روستا و زمینه افزایش مشارکت بخش خصوصی برای افزایش سرمایه گذاری در روستاها بوده است.

شاملو با اشاره به سه برنامه بنیاد مسکن در استان کرمانشاه افزود: امسال ساماندهی روستاهای مرزی برای بازگشت مردم به این مناطق، بهسازی روستاهای مسیر کربلا و اجرای طرح هادی روستاهای هدف گردشگری و بافت با ارزش با همکاری استانداری در استان کرمانشاه انجام می‌شود.

انتهای پیام /

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تهیه طرح هادی در 96.5 درصد روستاهای کشور انجام شده است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات