35 درصد مدارس ابهر دچار فرسودگی شدید است/ دانش‌آموزان مجبور به تحصیل در کانکس شده‌اند

مدرسه فرسوده مدیر آموزش و پرورش ابهر با اشاره به اینکه ۳۵ درصد مدارس ابهر دچار فرسودگی شدید هستند، گفت: این مدارس باید برای دانش آموزان ابهری نوسازی شود.

موسی رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زنجان، با اشاره به دو مدرسه کانکسی روستایی در ابهر اظهار داشت: به دلیل فرسوده بودن مدارس و نشست زمین این دانش‌آموزان مجبور به تحصیل در کانکس شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه دانش آموزان مدرسه روستای ازناب در شرایط دشواری تحصیل می‌کنند، گفت: این مدرسه روستایی با هشت دانش‌آموز محصل به صورت مشترک با خانه بهداشت روستایی در حال تحصیل هستند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابهر با اشاره به اینکه در سال 95 به کمک مجمع خیرین و آموزش و پرورش شهرستان سه مدرسه نوساز ساخته می‌شود٬ افزود: این مدارس در روستا‌های ینگی کند٬ چشمه بار و ازناب با کمک جمع کثیری از خیرین مدرسه ساز ساخته می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: 17 مدرسه روستایی که فاقد حصار کشی و دیوار هستند در حال حاضر دو مدرسه در روستا‌های شوورین و آقچه کند به کمک خیرین مدرسه ساز و اهالی روستا تکمیل می‌شود.

رضایی با اشاره به 15 مدرسه دیگر عنوان کرد: این مدارس تا آغاز سال تحصیلی جدید تکمیل شده و در اختیار دانش آموزان قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه جلساتی با حضور دهیاران 15 روستایی که دارای این مشکل هستند تشکیل شده است٬ افزود: این مدارس با مشارکت اهالی روستا و کمک رسانی در کار‌های ساخت وساز برای سال تحصیلی جدید آماده سازی می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابهر عنوان کرد: شهرستان ابهر دارای 196 مدرسه است که 26 هزار دانش آموز در این مدارس مشغول به تحصیل هستند.

وی با اشاره به پروژه‌های نیمه تمام آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر هفت پروژه نیمه تمام وجود دارد که تکمیل دو پروژه کرد‌بچه به میزان60 درصد و پروژه دکتر کاشانی 70 درصد رشد داشته است.

رضایی تصریح کرد: با تکمیل نشدن دو پروژه دکتر کاشانی و کردبچه دانش آموزان به روستا‌های اطراف برای ادامه تحصیل منتقل می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه به فرسوده بودن بیشتر مدارس ابهر ابراز کرد: 35 درصد از مدارس شهرستان ابهر دارای فرسودگی شدید هستند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «35 درصد مدارس ابهر دچار فرسودگی شدید است/ دانش‌آموزان مجبور به تحصیل در کانکس شده‌اند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات