دولت تاکنون هیچ‌کمک مالی برای تکمیل پروژه قطار شهری اهواز نکرده است/ لزوم ارزیابی بهتر شهرداری برای انتخاب پیمانکاران پروژه‌های بزرگ

آذر زمانپور شورای شهر اهواز عضو شورای شهرکلانشهراهواز گفت: طبق قرارداد نصف هزینه پروژه قطار شهری برعهده شهرداری است ولی تا کنون دولت هیچ‌کمک مالی نسبت به شهرداری نداشته و همین عامل سبب عدم تزریق اعتبار لازم به پروژه مذکور شده است.

آذرزمان‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم دراهواز، با اشاره به روند کند پروژه‌های شهری کلانشهر اهواز اظهارداشت: اکثر پروژه‌های شهری فقط منجر به تضعیف سیمای کلانشهر شده و برخلاف زمان بندی‌های قید شده در قرارداد پروژه‌ها تاکنون پیشرفت فیزیکی مناسبی نداشتند.

وی با بیان اینکه قرار بود درسال اول آغاز پروژه فاز نخست میدان شهید بندر به بهره‌برداری برسد، افزود: عواملی از قبیل انشعابات آب، برق، گاز، عدم توانایی پیمانکار، مشکلات مالی، معارضین املاک و جابه‌جایی دکل‌های برق موجب روند کند و غیر قابل قبول پروژه‌های شهری اهواز هستند.

عضو شورای شهر کلانشهر اهواز با اشاره به پروژه قطار شهری اهواز گفت: پروژه قطار شهری اهواز زودتر از سایر استان‌های کشور آغاز شد ولی مشکلات مالی و عدم واگذاری پروژه به یک پیمانکار قوی موجب شد که این پروژه پیشرفت ضعیفی داشته باشد.

وی با بیان اینکه تا کنون 500 میلیارد تومان برای پروژه قطار شهری اهواز هزینه شده، عنوان‌کرد: طبق قرارداد نصف هزینه پروژه قطار شهری برعهده شهرداری است ولی تا کنون دولت هیچ‌کمک مالی نسبت به شهرداری نداشته و همین عامل سبب عدم تزریق اعتبار لازم به پروژه مذکور شده است.

زمان‌پور با بیان اینکه شهرداری باید در انتخاب پیمانکاران پروژه‌های بزرگ ارزیابی بهتر و موثرتری داشته باشد، افزود: شهرداری باید با توجه به توان مالی خود پروژه‌هایی مانند پروژه قطار شهری که به اعتبار زیادی احتیاج دارد به پیمانکاران قدرتمندی واگذار کند تا پیمانکار در صورت عدم تامین مالی از سوی شهرداری از توان مالی شخصی خود تا زمان تامین اعتبارمجدد  استفاده کند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دولت تاکنون هیچ‌کمک مالی برای تکمیل پروژه قطار شهری اهواز نکرده است/ لزوم ارزیابی بهتر شهرداری برای انتخاب پیمانکاران پروژه‌های بزرگ» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات