حج با تامین امنیت مسلمانان واجب می‌شود/‌ کارشکنی و توطئه سعودی‌ها مانع اعزام مردم به حج

آخوند نوریزاد امام جمعه اهل سنت گنبد امام جمعه اهل تسنن گنبدکاووس گفت: حج در صورتی واجب است که امنیت مسلمانان تامین شود و مسلمانان حج را با عزت و افتخار انجام دهند.

آخوند عبدالباسط نوری‌زاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گنبدکاووس، درباره بی‌توجهی کشور عربستان نسبت به مراسم حج مسلمانان ایران اظهار داشت: آل‌سعود از اتفاقات سال گذشته در حادثه منا متنبه نشده و نسبت به مقدسات اسلام به ویژه احکام الهی حج گستاخی کرد.

وی افزود: حج مظهر به قدرت گذاشتن اتحاد مسلمانان و وحدت همه مسلمانان جهان در یک مکان مقدس و در یک زمان معین است و کفار به ویژه استکبار جهانی از این به نمایش گذاشتن عزت و عظمت اسلام و مسلمین و همبستگی و متحدالشکل بودن مسلمانان ترس و وحشت دارد.

نوری‌زاد گفت: در صورتی که حکام سعودی این را نادیده گرفته و با تحریکات استکبار جهانی به ویژه صهیونیسم مسلمانان کشورمان را از این سفر معنوی محروم کردند.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس اظهار داشت: بر ما لازم است اتحاد خود را در قبال این بی‌مسئولیت بودن عربستان سعودی حفظ کنیم.

وی با اشاره به احکام شرع الهی اظهار کرد: حج در صورتی واجب است که امنیت مسلمانان در مسیر سفر و در آن مکان تأمین شده و مسلمانان حج را با عزت و افتخار انجام دهند در صورتی که آل سعود فرامین الهی را زیر پا گذاشته و قصد تحقیر مسلمانان را دارد که این شایسته کشور اسلامی ما نیست و ما این حرکت و عکس‌العمل عربستان را محکوم می‌کنیم.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس خاطرنشان کرد: محروم کردن مسلمانان از سفر الهی حج یعنی جلوه دادن حج به صورت یک امر غیرشرعی و غیرعقلایی که کفار و استکبار جهانی را خوشحال خواهد کرد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حج با تامین امنیت مسلمانان واجب می‌شود/‌ کارشکنی و توطئه سعودی‌ها مانع اعزام مردم به حج» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات