معرفی استادیوم‌های فرانسه در یورو 2016؛ جئوفروی گیشارد

ویژه‌نامه یورو 2016 مشرق - پانزدهمین دوره رقابت های فوتبال جام ملت های اروپا (یورو 2016) از 21 خرداد ماه در 10 شهر و استادیوم فرانسه آغاز خواهد شد. این جام که بعد از جام جهانی مهیج ترین رقابت فوتبالی جهان در رده ملی محسوب می شود برای نخستین بار پذیرای 24 تیم خواهد بود.

در سلسله گزارش های متفاوتی به معرفی استادیوم های محل برگزاری یورو 2016 خواهیم پرداخت. در هفتمین گزارش سراغ ورزشگاه جئوفروی گیشارد (Geoffroy Guichard) در سن اتین رفته ایم:

سن-اتین : ورزشگاه جئوفروی گیشارد، ظرفیت: ۴۱٬۹۶۵
سن اتین شهری که هر چند در خاک فرانسه آرام گرفته اما رابطه آن را با حلقه فرانکفورت نمی‌شود انکار کرد، شهری برگرفته از فلسفه و مکتب فکری آلمان پس از جنگ جهانی که پذیرای فیلسوفان اتریشی و آلمانی پناهنده بسیاری بوده است. ۱۸۰ هزار نفر جمعیت ثبت شده در شهری به ظاهر کوچک اما مدرن و کامل و زیبا.

تیم فوتبال اول این شهر، سبز‌های سن اتین نام دارند، تیمی سبز که نماینده خوبی برای تبلیغ حزب سبز فرانسه نیز محسوب می‌شود معمولا حامی مالی آن هم همین حزب سیاسی حافظ محیط ریست است.

سن-اتین : ورزشگاه جئوفروی گیشارد، ظرفیت: ۴۱٬۹۶۵

امه ژاکه، سرمربی سن‌اتین برای پیشرفت فوتبال این شهر، زحمات زیادی کشیده و مردم سن اتین هرگز او و تعصبش را فراموش نخواهند کرد.

گنجایش استادیوم جئوفروی گیشارد، بیش از ۴۱ هزار نفر است و در تاریخ دوم سپتامبر ۱۹۳۱ ساخته شده و هر سال در همین تاریخ است که مردم شهر سن اتین به افتخار استادیوم خوب و مدرن خود، جشن‌های خیابانی برگزار می‌کنند.

سن-اتین : ورزشگاه جئوفروی گیشارد، ظرفیت: ۴۱٬۹۶۵

بازی هایی که در دور گروهی در جئوفروی گیشارد برگزار خواهد شد را در زیر می بینید:

سن-اتین : ورزشگاه جئوفروی گیشارد، ظرفیت: ۴۱٬۹۶۵

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معرفی استادیوم‌های فرانسه در یورو 2016؛ جئوفروی گیشارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات