اندیشه های امام راحل باید درمیان نسل جوان ترویج شود

'زهیر میرزاجانی ابهری' روزپنجشنبه درگفت و گو با خبرنگارایرنا با اشاره به این که دشمن جنگ نرم علیه کشورمان به راه انداخته است، افزود: درجنگ تحمیلی هشت ساله ثابت شد که استکبار جهانی که در راس آن آمریکا و اسرائیل جنایتکار قرار دارد، نتوانست درمیدان های جنگ و نظامی به ریشه انقلاب آسیب برساند.
وی افزود: تنها راه مقابله با جنگ نرم در داخل کشور و منطقه کار فرهنگی است و باید با ظرافت و هوشیاری کامل از فرصت های همچون مراسم سالگرد ارتحال امام استفاده کنیم و اندیشه های حضرت امام(ره) هر چه بیشتر برای نسل جوان جامعه باز گو شود.
او ادامه داد: نسل جوان نیازمند شناخت اندیشه های بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران است و گفتمان دینی با نسل جوان و پاسخ به شبهات آنها باید در کانون توجه قرار گیرد.
میرزاجانی ابهری اضافه کرد: امام راحل از کم نظیرترین و ممتازترین شخصیت های تاریخ بشریت است که با اندیشه‏ های بلند الهی و تلاش‏های صادقانه خود، مسیر تاریخ را دگرگون کرد و سر منشاء تحولات عظیمی‌ در ایران وجهان شد.
وی با بیان این که امام (ره) نمونه انسان کامل و شخصیتی جامع است که یکی از اصیل ترین انقلاب های تاریخ را به پیروزی رساند، اظهارکرد: ارتقاء سطح معرفت و بصیرت مردم بویژه دانشجویان فرهیخته نسبت به اندیشه ها و شخصیت عظیم حضرت امام و آگاهی به تحولات شگفتی که ایشان در کشور و عرصه جهانی پدید آورد، امری ضروری است.
مسئول انجمن دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه های جمهوری آذربایجان با اشاره به ابعاد شخصیت والای امام راحل، گفت: سخت کوشی و تلاش ایشان درمطالعه و تدریس رهبری و مدیریت بحران، اندیشه و سیره سیاسی، قاطعیت و شجاعت، موقعیت شناسی و درایت، مردم شناسی، دشمن شناسی، ابتکارعمل از جمله ویژگی های برجسته ایشان است.
وی گفت: آنچه حضرت امام را به عنوان رهبری ممتاز و بی نظیر معرفی می کرد، مجموعه ای از ویژگی های فردی، اجتماعی سیاسی وعرفانی ایشان بود.
میرزاجانی ابهری اضافه کرد: یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌های حضرت امام ساده زیستی ایشان بود و ایشان یکی از بهترین راهکارهای مبارزه با استکبار و ابرقدرت‌ها را «ساده زیستن» می‌دانست.
وی تصریح کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی، چراغ امیدی در قلب امت اسلام روشن شد و مسلمانانی که تا آن هنگام فکر می کردند برای رهایی از یک ابرقدرت باید به ابرقدرت دیگری روی آورند و یا بعضی که گمان می کردند، امکان برقراری حکومت اسلامی در این عصر و زمانه نیست، اندیشه و فکرشان به طور کلی متحول شد.
او افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، از نفوذ اندیشه های مارکسیستی و غیر آن در میان مسلمانان کاسته و در عوض اسلام به عنوان راهنمای عمل انتخاب شد.
وی تاکید کرد: فریاد اسلام خواهی مردم لبنان، سودان، الجزایر، مصر، افغانستان، کشمیر و اقصی نقاط جهان، متاثر از انقلاب اسلامی و اندیشه امام خمینی(ره) است.
شبک**337**1021** 1064

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اندیشه های امام راحل باید درمیان نسل جوان ترویج شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات