بحران شهر محاصره شده فوعه وارد فاز جدیدی شد/ نامه هشدار امیز مردم به سازمان ملل نسبت به بروز بحران انسانی

به گزارش ایرنا به نقل از منابع محلی، در موشکباران دیروز تروریست ها، به مخزن ذخیره آب شهر فوعه و سیستم تخلیه آب، آسیب جدی وارد شد.
این آسیب می تواند ساکنان این شهر بویژه زنان، کودکان و سالخوردگان را با خطر جدی روبرو کند.
آنها خواستار یک اقدام فوری برای نجات ده ها هزار شهروند محاصره شده در این دو شهر شدند.
روز پنجشنبه همچنین در حملات خمپاره ای و موشکی تروریست ها به شهرهای فوعه و کفریا در حومه ادلب یک کودک 10 ساله به نام 'یحیی زکریا المحمود' کشته و شماری از شهروندان زخمی شدند.
شهرک ها و روستاهای بنش، طعوم، تفتناز و معره مصرین اصلی ترین محل حضور تروریست هایی هستند که به صورت روزانه دو شهرک شیعه نشین و محاصره شده فوعه و کفریا را از آنجا هدف قرار می دهند.
دو شهرک فوعه و کفریا در 10 کیلومتری شمال ادلب، از 28 مارس 2015 و پس از سقوط شهر ادلب به محاصره کامل تروریست ها درآمدند و از آن زمان به صورت روزانه هدف حمله خمپاره ای تروریست ها قرار می گیرند.
شهرک فوعه 35 هزار و شهرک کفریا بیش از 15 هزار نفر جمعیت دارد.
شبک**6116**1021**1917

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بحران شهر محاصره شده فوعه وارد فاز جدیدی شد/ نامه هشدار امیز مردم به سازمان ملل نسبت به بروز بحران انسانی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات