نمایندگان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی آمادگی خود را برای رفع مشکلات استان اعلام کردند

رییس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه توسعه متوازن استان را ضروری دانست و گفت: ما اگر می خواهیم به جایی برسیم باید پنج برنامه توسعه گذشته را مورد نقد و بررسی قرار دهیم.
حسن سلیمانی روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری کرمانشاه افزود: ما باید سند توسعه استان را داشته باشیم که بدانیم الان در چه وضعیتی قرار داریم و می خواهیم به کجا برسیم.
وی اظهار کرد: برای موفقیت برنامه ششم توسعه در استان کرمانشاه ضرورت دارد مصوبه های سفرهای رهبر معظم انقلاب اسلامی و رییس جمهوری را بررسی کنیم تا ببینیم طرح های این سفرها هم اکنون در چه وضعیتی قرار دارند.

* شایسته سالاری در انتصاب مدیران
نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی نیز شایسته سالاری را در انتصاب مدیران مورد تاکید قرار داد و گفت: عملکرد مدیران استان باید مورد بررسی قرار گیرد.
احمد صفری؛ به آمار بالای بیکاری و طلاق در استان اشاره کرد و گفت: باید فکری اساسی برای راه اندازی واحدهای راکد و نیمه تعطیل شهرک صنعتی کرمانشاه بکنیم.
وی ایجاد منطقه آزاد تجاری را برای استان کرمانشاه مورد تاکید قرار داد و گفت: بازارچه های مرزی استان موجب ترافیک سنگین در جاده ها و افزایش سوانح رانندگی در استان شده اند.

* وحدت و همدلی نیاز استان
نماینده مردم شهرستان های قصرشیرین؛ گیلانغرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی نیز از استاندار کرمانشاه به دلیل برگزاری این نشست صمیمی قدردانی کرد و گفت: امیدوارم بتوانیم برای مردم استان منشا اثر باشیم.
فرهاد تجری افزود: برای پیشبرد اهداف توسعه استان نیاز به وحدت و همدلی داریم و باید از ظرفیت نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای توسعه استان استفاده کنیم.
وی کلید واژه پیشرفت استان را توجه و تمرکز بر روی پروژه های سفر رهبری به کرمانشاه عنوان کرد و گفت: اجرای این مصوبه ها بسیاری از مشکلات را رفع خواهد شد.
وی اظهار کرد: بسیاری از مصوبه های سفر رهبری در استان کرمانشاه ناتمام مانده است.
وی در ادامه به طرح گرمسیری اشاره کرد و از اینکه آب این طرح به استان های دیگر انتقال می یابد؛ انتقاد کرد و گفت: این در حالی است که در استان کرمانشاه زمین های مستعدی برای استفاده از این آب وجود دارد.

* ضرورت ایجاد اتاق فکر برای حل مشکلات استان
یکی دیگر از نمایندگان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت ایجاد اتاق فکرهمچون دوران جنگ تحمیلی برای حل مشکلات استان تاکید کرد.
سید قاسم جاسمی افزود: همانطور که در زمان جنگ عده ای جوان کم سن و سال و بی ادعا جنگ را اداره کردند و در نهایت در مقابل دشمن به پیروزی رسیدند اکنون نیز می توان با استفاده از این جوانان به جنگ مشکلات رفت.
وی به ظرفیت های استان اشاره کرد و گفت: تاکنون از پتانسیل های استان برای رفع مشکلات بخوبی استفاده نکرده ایم لذا ضرورت دارد مدیران با هم فکری نمایندگان برای استفاده بهتر از امکانات موجود تلاش کنند.

* ضرورت سرمایه گذاری خارجی در استان
نماینده مردم اسلام آبادغرب و دالاهو در مجلس نیز بر ضرورت سرمایه گذاری خارجی و داخلی برای رفع مشکلات استان تاکید کرد.
حشمت الله فلاحت پیشه افزود: بنده هم به ثبات مدیریت استان اعتقاد دارم و بر این باورم مدیران باید خوب کار کنند و حرمت مردم را داشته باشند.

* نماینده باید سرباز ولایت و مدافع مردم باشد
نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی نیز اعلام کرد: نگاه ما این است که نماینده باید سرباز ولایت و مدافع مردم باشد و در این حوزه نهایت تلاش خودمان را خواهیم کرد.
حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا بر وحدت و همدلی مدیران و نمایندگان برای حل مشکلات استان تاکید کرد و گفت: نمایندگان مجلس باید مدیران خدوم و کارآمد را یاری کنند.
وی گردشگری و صنایع دستی را از ظرفیت های خوب استان و بخصوص شهرستان سنقر و کلیایی عنوان کرد و گفت: هم اکنون سهم ما از گردشگری و صنایع دستی بسیار ناچیز است.
وی استان کرمانشاه را قطب کشاورزی دانست و گفت: صنایع تبدیلی استان بسیار کم است که نیاز است مسوولان در این راستا تلاش کنند.

* به بخش خصوصی بها بدهیم
نماینده پاوه و اورامانات در مجلس نیز بیکاری؛ اعتیاد و طلاق را از مهمترین مشکلات استان عنوان کرد و گفت: برای حل این مشکلات باید از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کنیم و زمینه حضور سرمایه گذاران را در استان فراهم کنیم.
شهاب نادری اظهار کرد: استان برای برون رفت از این مشکلات به مدیرانی کارآمد و با برنامه نیاز دارد.

* عزم نمایندگان برای توسعه استان
عبدالرضا مصری آخرین نماینده کرمانشاه بود که در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه گفت: عزم نمایندگان بر این است که مدیریت ارشد استان و مدیران کل را در راستای توسعه استان حمایت کنند.
وی مشکل اول کشور و استان را اقتصاد دانست و گفت: باید جرأت و جسارت جذب سرمایه گذار را در مدیران استان تقویت کنیم و از تخریب آنها پرهیز کنیم.
وی اظهار کرد: اگر اقتصاد مقاومتی نسخه شفابخش کشور است به طور قطع بومی کردن آن نیز می تواند نسخه شفابخش استان کرمانشاه باشد و یکی از عواملی که می توانیم به اقتصاد استان کمک کنیم حمایت از تولیدات داخل استان است.
8066

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نمایندگان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی آمادگی خود را برای رفع مشکلات استان اعلام کردند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات