نماینده مجلس : بهشهر دارای بیشترین نرخ شهرنشینی در استان مازندرن است

علی محمد شاعری پنجشنبه شب در جمع مدیران شهرستان بهشهر افزود : شیب مهاجرت مرم از بالادست به سمت شهر بهشهر هر روز بیشتر از قبل است و این مساله به دلیل عدم اشتغال مناسب در روستاهای بالادست است.
وی با اعلام اینکه باید اشتغال مناسب و پایدار برای روستانشینان در مناطق بالادست ایجاد شود تا از مهاجرت بی رویه به شهرها جلوگیری شود ، گفت : مهاجرت از روستا به شهر موجب افزایش حاشیه نشینی، صدمه زدن به تولید و افزایش شغل های کاذب می شود که باید جلوگیری شود.
شاعری با بیان اینکه شرق مازندران دارای ظرفیت های مناسب انسانی، طبیعی و زیرزمینی است، یادآور شد: باید برای این ظرفیت های مهم، مدیریت مناب انجام شود و با مدیریت درست منابع، از آن بهره برداری مناسب صورت گیرد.
نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه اقتصاد مردم غرب مازندران براساس گردشگری و توسعه این گردش، رونق گرفته است، خاطر نشان کرد: متاسفانه در این زمینه شرق مازندران کم ترین سهمی در گردشگری ندارد و طرح جامع گردشگری برای تقویت این صنعت در شرق مازندران در حال تصویب است.
شاعری ادامه داد: بیشترین اراضی کشاورزی مازندران در شرق مازندران است اما کم ترین توسعه را در این زمینه داشته ایم و همچنین با وجود دارا بودن بیشترین گیاهان دارویی در این منطقه، از وجود و نعمت صنعت بسته بندی مناسب این محصولات، بی بهره ایم.
وی با تاکید بر افزایش روحیه و مدیریت جهادی در بین مدیران گفت: برای افزایش بهره وری و کاهش بیکاری نیازمند مدیریت جهادی و بسیج همه جانبه در این راستا هستیم تا منابع خام ، تبدیل به کالا و خدمات،تولید و اشتغال شده و توسعه همه جانبه اتفاق بیفتد.
شاعری افزود: بیکاری فراوان، عدم توسعه نیافتگی، کاهش اشتغال، بالا بودن نرخ طلاق، کمبود منابع آبی، رونق نداشتن گردشگری، عدم توسعه کشاورزی از جمله مشکلات مهم شرق مازندران و دلایل مهم توسعه نیافتگی این منطقه است که باید با وحدت و همدلی و مدیریت جهادی و به دور از حاشیه سازی برای رفع این مشکلات تلاش شود.
فرماندار بهشهر نیز با اشاره به اینکه مدیران و مسئولان ادارات برای سال جدید برنامه مدون و محوری تعریف کنند، یادآور شد: ارائه برنامه کوتاه مدت یک سال ه ، میان مدت سه ساله و بلندمدت پنج ساله از جمله تاکیداتی است که باید توسط مسئولان ارائه شود تا چشم انداز برنامه ها مشخص شده و برنامه ریزی انجام شود.
سید خالق سجادی گفت: طرح توسعه عباس آباد در دستور کار است و در این راستا راه اندازی تله کابین برای توسعه گردشگری از جمله طرح های مهم اولویت دار در این بخش است که با قوت دنبال می شود.
شهردار بهشهر نیز با اشاره به وجود برخی مشکلات مالی در راه اندازی بازارچه فجرآوران در بهشهر گفت: با راه اندازی و افتتاح این بازار که نیاز مهم شهر بهشهر برای ساماندهی دست فروشان است، بخش عمده ای از مشکلات برطرف می شود که اکنون با مشکل حقوقی و مالی رو به رو شده ایم و سهامداران نیازمند وام و تسهیلات برای رفع رفع مشکلات هستند.
حمید آزموده افزود : جنگل دست کاشت سالاردره برای توسعه گردشگری، ایجاد تسهیل در ورودی شهر بهشهر و هدایت مسافران به داخل شهر، ایجاد یک نماد و سنبل برای بهشهر، در دستور کار بودن بازارچه صنایع دستی، توجه به مدیریت بحران و اختصاص اعتبارات برای آزادسازی حریم رودخانه ها و سیل بندها، تجهیز کمپوست از جمله محورهای توسعه شهری است که باید با مدیریت جهادی و کار همگانی انجام شود.
شهرستان 160 هزارنفری بهشهر در شرق مازندران واقع است.
7332/1654

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نماینده مجلس : بهشهر دارای بیشترین نرخ شهرنشینی در استان مازندرن است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات