کنفرانس بین المللی مبارزه جهانی با تروریسم در بخارست گشایش یافت

به گزارش ایرنا، «حمید معیر» سفیر جمهوری اسلامی ایران در این کنفرانس دو روزه که با همکاری مشترک سفارت کشورمان، دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه و مراکز مطالعاتی و تحقیقاتی رومانی برگزار شد، گفت: امروزه مشکل عظیم و بلای خانمان سوز خاورمیانه، گسترش تروریسم در این منطقه است.
سفیر کشورمان علت العلل حدوث چنین معضلی را در استفاده ابزاری از تروریسم توسط برخی قدرت های جهانی برای پیشبرد اهداف و سیاست های آنان در منطقه خاورمیانه و متعاقبا در سراسر جهان بر شمرد.
سفیر کشورمان در ادامه به میراث شوم استعمار در خاورمیانه، خصومت های سیاسی، تیره ساختن مناسبات منطقه ای، تنش های خونین و تحمیل دولت غاصب صهیونیستی در قلب جهان اسلام اشاره کرد و افزود: برای مسلمانان ایجاد دولتی غاصب در سرزمین مقدس فلسطین و قدس شریف نمایش واقعی از احساسات خصمانه برخی از کشورها نسبت به دنیای اسلام است.
وی همچنین با اشاره به پدیده شوم تروریسم در خاورمیانه اظهار داشت: ظهور گروه های تکفیری و تشدید اقدامات تروریستی آنها در اقصی نقاط جهان بویژه منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا نتیجه فریب کاری های دولت های طاغوتی است.
«لویجی ربوفی» رئیس سازمان اروپایی امنیت از بروکسل، «وحید کریمی» رئیس گروه مطالعات اروپا دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه، «کابا» فلاویوس رئیس موسسه مطالعاتی اقتصادی و سیاسی خاورمیانه و «لیویو مورشان» رئیس بنیاد مطالعاتی ائوریسک رومانی طی سخنرانی های کوتاهی به اهداف برگزاری این کنفرانس و نقش خطر تروریسم و تفکرات افراطی در جهان اشاره کردند.
در این کنفرانس علاوه بر مسئولان رومانیایی جمع کثیری از کارشناسان و تحلیلگران و صاحب نظران خارجی شاخص روابط بین الملل، از ایران و کشورهای اروپایی، مسوولان مراکز مطالعاتی و تحقیقاتی، سردبیران رسانه های شنیداری، نوشتاری و تصویری رومانیایی نیز حضور داشتند.
در روز دوم این کنفرانس که روز جمعه برگزار می شود میزگرد سیاسی تحت عنوان داعش در مقابل جهان و جهان در مقابل داعش با حضور نخبگان و کارشناسان ارشد مراکز مطالعاتی ایران، رومانی و سایر کشورها برگزار خواهد می شود.
شبک** 436** 1064

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کنفرانس بین المللی مبارزه جهانی با تروریسم در بخارست گشایش یافت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات