نیروهای داوطلب مردمی عراق نماینده تمامی اقشار ملت هستند

الحشد الشعبی - کربلاء یک روزنامه نگار عراق اتهامات مطرح شده نسبت به نیروهای داوطلب مردمی عراق و تلاش برای تخریب چهره این نیرو را اقدامی طایفه‌ای دانسته و تاکید کرد این نیروها نماینده تمام اقشار ملت عراق هستند.

"عادل حسونی العرداوی" سردبیر روزنامه عراقی "صوت بغداد" در گفت‌وگو با خبرنگار گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به اهمیت آزادسازی شهر فلوجه و شایعه پراکنی برخی گروه های علیه نیروهای داوطلب مردمی اشاره کرد و در این باره گفت: سخنانی که علیه حضور نیروهای داوطلب مردمی در شهر فلوجه صور می گیرد عاری از صحت بوده و تنها جنبه طایفه‌ای دارند، مهمترین مسئله نزد مردم عراق بازگشت فلوجه به آغوش کشور و خلاصی آن از مصیبت هایش است.

وی توضیح داد: فلوجه تبدیل به زخمی بر پیکر عراق و آشیانه تروریسم شده است، به همین دلیل عملیات ارتش و نیروهای امنیتی و نیروهای داوطلب مردمی که در خطوط عقب از نیروهای ارتش و پلیس فدرال پشتیبانی می کنند ضروری و مهم است.

او در خصوص اتهام زنی به نیروهای داوطلب مردمی گفت: برخی طرف های داخلی در خصوص عملیات نیروهای داوطلب مردمی در تکریت ادعاهای واهی را مطرح می کنند، آنان عنوان می کنند که برخی عناصر نیروهای داوطلب در این شهر اقدام به سرقت اموال مردم از خانه های آنان کرده اند. آیا این مسئله که جوانی از جنوب کشور جان خود را بر کف گرفته و به مبارزه با داعش آمده اقدام به سرقت یک پنکه و یا یک یخچال مستهلک و یا اموری از این قبیل کند؟

وی ادامه داد: این سخنان ابدا منطقی نبوده و هیچ تناسبی با شجاعت و مسئولیت پذیری این افراد برای پاکسازی کشور از وجود تروریست ها ندارد، یک یخچال و یا صندلی کارکرده چه ارزشی دارد؟ اینگونه ادعاهای پست را برای تاثیر گذاشتن بر ذهن مردم ساده مطرح می کنند. مهم این است که فلوجه را عراقی ها آزاد می کنند، خواه ارتشی باشند یا عضو پلیس فدرال و یا نیروهای داوطلب مردمی نام و عنوان آنان مهم نیست، مهم این است که این مشکل (تروریسم) برطرف شود.

او گفت: بدون شک برخی طرف های خارجی در مطرح کردن اینگونه ادعاها علیه نیروهای داوطلب مردمی دست دارند، آنان سعی دارند به این وسیله چهره یکی از مهمترین عناصر مقاومت اسلامی عراق را تخریب کنند، همچنین این اطراف به دلایل مذهبی مخالف نیروهای داوطلب مردمی که به عنوان یک گروه شیعه شناخته می شود هستند. دستگاه های امنیتی برخی کشورهای خارجی همراه با برخی چهره های سیاسی داخلی به اینگونه ادعاها دامن می زنند.

این روزنامه نگار عراقی تاکید کرد: برخی چهره های سیاسی که با دستگاه های امنیتی کشورهای منطقه در ارتباط هستند تلاش می کنند چهره نیروهای داوطلب مردمی را تخریب کنند.

وی در خصوص اهمیت شهر فلوجه گفت: شهر فلوجه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا تنها 50 کیلومتر با شهر بغداد فاصله دارد و این فاصله ناچیزی است، پاکسازی فلوجه بغداد را از زیر بار فشار روانی بالایی رهایی می دهد. با حل شدن این مسئله نیروهای عراقی می توانند به سمت مناطق دیگری که تروریست ها در آن مستقر شده اند حرکت کرده و آن ها را پاکسازی کنند.

او در پایان تاکید کرد: اغلب مردم عراق وجود نیروهای داوطلب مردمی را پذیرفته و آن را تایید می کنند زیرا این نیروها نماینده طیف های مختلف ملت عراق  استان های مختلف آن است، در این نیروها رزمندگانی از رده های سنی مختلف، پیر و جوان حضور دارند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نیروهای داوطلب مردمی عراق نماینده تمامی اقشار ملت هستند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات