فرار آلمانی‌ها از مهاجران و پناه به مجارستان

پناهجویان یونان شماری از شهروندان آلمانی به علّت ترس و یا عدم شناخت نسبت به سیل مهاجران و آوارگان جنگ خاورمیانه، فرار را بر قرار ترجیح داده و به کشورهای دیگر مهاجرت می‌کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، آلمان نه تنها کشوری مهاجرپذیر است، بلکه کشوری است که مهاجران زیادی را نیز به کشورهای دیگر می‌فرستد. یکی از پیشینه‌های مهاجرت آلمانی‌ها شاید به زمان نازی‌ها و جنگ جهانی دوم و پس از آن مربوط می‌شود. آن زمان علاوه بر یهودیانی که از جان خود را از سوی نازی‌ها در خطر می‌دیدند، افراد زیادی به آمریکا و دیگر کشورها پناه بردند.

پس از جنگ و فرار از قحطی، این سودای رفاه و آسایش بیشتر بود که آلمانی‌ها را به سمت امریکا و کشورهای دیگر می‌کشاند. امّا در حال حاضر شماری از شهروندان این کشور برای روبه‌رو نشدن با پناهجویان، آوارگان و مهاجران غیر اروپایی و روبه‌رو نشدن با مشکلات آنها به مجارستان مهاجرت می‌کنند. در این میان نه تنها افراد مسن و بازنشسته، بلکه افرادی که شغل ثابت دارند، نیز دیده می‌شود.

به گزارش یکی از شبکه‌های آلمانی از سال گذشته تا کنون تعداد درخواست مهاجرت به مجارستان و به ویژه بوداپست و اطراف آن افزایش یافته است. علاوه بر اینکه دولت جدید مجارستان سیاست‌های ضدپذیرش پناهجویان را دنبال می‌کند، حضور تعداد بسیار کم مهاجران در مجارستان است که شهروندان آلمانی را به آن سمت می‌کشاند.

در توجیه مهاجرت خود بسیاری از این شهروندان اعلام کردند، بیم آن را دارند که مشکلات پناهجویان باعث شود تا مردم آلمان دارایی خود را از دست دهند و به این دلیل است که با تمام اموال خود به کشوری دیگر سفر می‌کنند. امّا بر خلاف این اظهارت، در یک تحقیق ساده مشخّص شده، بسیاری از این شهروندان آلمانی تابحال حتّی با یک مهاجر هم ارتباط نداشته و این عدم شناخت است که بیشتر آنها را راهی مهاجرت و پناه بردن به کشورهای دیگر می‌کند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرار آلمانی‌ها از مهاجران و پناه به مجارستان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات