امام تا آخر عمر معتقد بود که آمریکا شیطان بزرگ است

به گزارش خبرنگار مهر آیت الله سید احمد خاتمی، شامگاه پنج شنبه در مراسم سالگرد امام خمینی (ره) در حرم مطهر رضوی اظهار کرد: امام با نفرت از آمریکا از دنیا رفت، امام تا آخر عمر معتقد بود که آمریکا شیطان بزرگ است و باید این ارتباط قطع شود و تا زمانی که آمریکا آدم نشود لازم نیست رابطه برقرار شود.

وی با اشاره به اینکه فرماندهان اتاق فرمان جنگ در یمن به آمریکایی ها و انگلیسی ها هستند، افزود: کشور ایران تنها یک رهبر دارد و همه مردم گوش باید به فرمان رهبری باید بدهند و هیچ فردی نباید به دنبال دو قطبی کردن جامعه باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: امام یعنی ولایت فقیه، و ولایت فقیه یعنی امام این تناقض را چگونه دشمنان اسلام نزد خود حل کردند و شمشیر را از رو علیه نظام و ولایت در فتنه سال ۸۸ بستند.

وی ادامه داد: بعضی  از افراد مدام به من می گویند چرا تو اینقدر بر مسئله ولایت فقیه تاکید داری در جوابشان می گویم، روح نظام اسلامی ولایت فقیه است.

خاتمی با اشاره به دیدار اخیر رهبری با اعضای مجلس خبرگان گفت: مسیری که خبرگان باید دنبال کنند، همان مسیر انقلاب است، مسیر انقلاب حاکمیت دین و ارزش های الهی بیان می کند، که حضرت مهدی (عج) ادامه دهنده این راه است.

عضومجلس خبرگان رهبری گفت: حضرت مهدی (عج) اقتدار خود را در مسیر حاکمیت دین به کار می برد، بنابراین حکومت دینی نمی تواند سکولار باشد هیچ مسوولی نمی تواند بگوید بگذارید ما حکومت خودمان را داشته باشیم.

 خاتمی تصریح کرد: نکته ای که امام ورهبری برآن تاکید داشتند تکیه بر مردم و جمهوریت اسلامی است که جمهوری به معنای مردم و جمهوری اسلامی ترجمه دیگری از مردم سالاری دینی معنا می شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: وجهه مشترک رهبری و امام (ره) رسیدگی به وضع معیشت محرومان و مستضعفان است و به سخن امام که فرمود من یک موی شما کوخ نشینان را با یک عمرشما کاخ نشینان عوض نمی کنم، این همان روح انقلابی است و باید نظام انقلاب اسلامی در مسیر فقرزدایی از جامعه حرکت کند.
 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امام تا آخر عمر معتقد بود که آمریکا شیطان بزرگ است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات