باید در شوراها جاروکشی کنیم!به گزارش جهان، مهدی چمران امروز در گفت‌وگو با فارس در گرمسار اظهار داشت: اوین در واقع یک دره است و درصدد ادامه دادن این دره هستیم تا هم از بالا به‌عنوان فضای سبز استفاده شود و هم از پایین ادامه یابد.
 
وی تصریح کرد: طرح تبدیل زندان اوین به پارک عمومی قابل اجراست؛ اما عملیاتی شدن آن زمان می‌خواهد و برای تبدیل آن به پارک، نیازمند موافقت قوه قضاییه هستیم.
 
پارک‌های عمومی در تهران شناسنامه‌دار شدند
 
رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین با بیان اینکه قطع درختان در همه موارد چالش‌زا نیست، گفت: تمام تلاش خود را برای حفظ فضای سبز شهر تهران انجام می‌دهیم.
 
چمران بیان کرد: شورای اسلامی شهر تهران درصدد ترغیب مردم به درختکاری است و این باید امری مردمی باشد تا به نحو احسن انجام گیرد و نتیجه دهد.
 
وی تصریح کرد: در این راستا، بسیاری از پارک‌های عمومی را در شهر تهران شناسنامه‌دار کرده‌ایم.
 
باید در شوراها جاروکشی کنیم؛ نه سیاسی‌کاری
 
رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به سؤالی در ارتباط با برخی سیاسی‌کاری‌ها در شورای شهر تهران گفت: فضای انتخابات و سیاست، سم مهلکی برای همه شوراها در هر شهرستانی است؛ جناح‌بندی و گروه‌بندی ربطی به شوراها ندارد و مخالف این امر هستیم.
 
چمران بیان داشت: این بحث‌ها به‌اندازه کافی در مجلس شورای اسلامی وجود دارد و در شوراهای اسلامی باید به جاروکشی و خدمت به مردم بپردازیم و به پاکیزگی شهر نیز توجه شود.
 
سیاسی‌کاری به نفع شهرها و روستاها نیست
 
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به نقش شوراهای استانی در رفع مشکلات مردم افزود: هر کسی در شهر و روستایی زندگی می‌کند که مسؤولیت اداره آن بر عهده شهرداری، بخشداری، شوراهای اسلامی و... است و شوراها باید مشکلات شهری را برطرف سازند و این کار با نظارت و برنامه‌ریزی بهتر انجام می‌شود و در این خصوص تحول خوبی را در تهران شاهد بوده‌ایم.
 
چمران بیان داشت: سیاسی‌کاری به نفع شهرها و روستاها نیست و معتقدیم در تصویب طرح‌هایی که در شورای شهرها انجام می‌شود، سیاست و جناح‌های سیاسی نقشی ندارند.
 
وی تصریح کرد: مرزها و گروه‌بندی‌های سیاسی در این طرح‌ها می‌شکند و هر طرحی که به نفع مردم باشد، به آن رأی مثبت می‌دهیم و آن را از گروه‌بندی‌های سیاسی جدا می‌دانیم.
 
دولت هیچ اتوبوس جدیدی به تهران اختصاص نداده است
 
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: آلودگی هوای تهران تنها مربوط به شهرداری و شورای شهر تهران نیست و حداقل 25 دستگاه در آن نقش دارند که خیلی‌ها زیر بار این امر نمی‌روند و در این راستا، مترو برای شهر تهران به شدت پیگیری شده و شاهد پیشرفت‌های خوبی در این زمینه بوده‌ایم.
 
چمران بیان کرد: دولت چهار سال است که هیچ اتوبوس جدیدی نه‌تنها به تهران بلکه به استان‌ها اختصاص نداده است و مجبور شده‌ایم اتوبوس 850 میلیون تومانی خریداری کنیم تا مردم از آن استفاده کنند و آلودگی هوای تهران تا حدودی کاهش یابد.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «باید در شوراها جاروکشی کنیم!» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات