شخصیت‌های جهانی در مورد امام خمینی(ره) چه گفتند +تصاویر

شخصیت جهانی روح‌الله/ در حال کاربه گزارش خبرنگار اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران؛ «این انقلاب بی‌نام خمینی در هیچ جای جهان شناخته‌شده نیست». این جمله‌ایست که مقام معظم رهبری چند سال پیش دربارۀ امام خمینی (ره) فرمودند. به اذعان معظم‌له و همۀ آنهایی که با حضرت امام خمینی (ره) در ارتباط بودند، ایشان شخصیتی چندبُعدی داشتند که بحث دربارۀ هر کدام از وجوه شخصیت ایشان مجال خود را می‌طلبد. اما یکی از ابعادی که در شناساندن انقلاب اسلامی به سایر ملت‌ها و دولت‌ها نقش بسزایی داشته است بُعد جهانی شخصیت ایشان است.

در این مجال نظر چند تن از سیاستمداران خارجی را دربارۀ امام خمینی (ره) بیان می‌کنیم که نشان‌دهندۀ تأثیری است که امام روی ایشان داشته است.

کسینجر، دیپلمات معروف آمریکایی و مشاور اسبق امنیت ملی ایالات متحده آمریکا دربارۀ ایشان اینگونه می‌گوید:

شخصیت جهانی روح‌الله/ در حال کارآیت‌الله خمینی، غرب را با بحران جدی برنامه ریزی مواجه کرد، تصمیمات او آنچنان رعدآسا بود که مجال هر نوع تفکر و برنامه ریزی را از سیاستمداران و نظریه پردازان سیاسی می‌گرفت. هیچ کس نمی‌توانست تصمیمات او را از پیش حدس بزند، او با معیارهای دیگری، غیر از معیارهای شناخته شده در دنیا، سخن می‌گفت و عمل می‌کرد. گویی از جایی دیگر الهام می‌گرفت، دشمنی آیت الله خمینی(ره) با غرب، برگرفته از تعالیم الهی او بود. او در دشمنی خود نیز خلوص نیت داشت.


شخصیت جهانی روح‌الله/ در حال کار

میخاییل گورباچف، رهبر شوروی سابق:

او فراتر از زمان می‌اندیشید و در بعد مکان نمی‌گنجید. او توانست اثر بزرگی در تاریخ جهان برجای بگذارد.شخصیت جهانی روح‌الله/ در حال کار
راجیو گاندی، نخست وزیر فقید هند:

با رحلت امام خمینی (ره) جهان یک رهبر روحانی و انقلابی عظیم و دارای دید وسیع را از دست داده است.
شخصیت جهانی روح‌الله/ در حال کار
بی‌نظیر بوتو، نخست وزیر فقید پاکستان:

جمهوری اسلامی برای ما از اهمیت بسیاری برخودار است . پیام های امام خمینی (ره) در آینده نیز چراغ هدایت مسلمانان است و ملت های مسلمان در آینده نیز از پرتو نورانی افکار و اندیشه های والای حضرت امام (ره) استفاده خواهند کرد.


شخصیت جهانی روح‌الله/ در حال کارسید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان:

دفاع از جمهوری اسلامی ایران یک مسئولیت شرعی است و رابطه میان جمهوری اسلامی ایران و مسلمانان لبنان یک رابطه عقیدتی و ریشه دار است که از رهبری واحد اسلامی نشات گرفته است.
شخصیت جهانی روح‌الله/ در حال کار

نلسون ماندلا،رئیس جمهور سابق آفریقای جنوبی و قهرمان مبارزه با نژاد پرستی آپارتاید:
امام خمینی (ره) فرزند مشهور اسلام بود. او در امر نشان دادن راه درست به نسل های حاضر و آینده مسلمانان سهم بسزایی داشته است.


اسقف کاپوچی، اسقف بیت المقدس:

امام خمینی (ره) فقط متعلق به ایران نیست . تمام محرومان دنیا چه مسلمان و چه غیر مسلمان او را نجات دهنده ی خود می دانند.

وقتی سیاستمداران بزرگ دنیا که برخی از آنها خود رهبر یک انقلاب بوده‌اند دربارۀ امام ما اینگونه می‌اندیشند، لین خود گواه شخصیت بی‌نظیر و جهانی ایشان است. و باز اینجاست که جملۀ مقام معظم رهبری تبلور می‌یابد که «این انقلاب بی‌نام خمینی در هیچ جای جهان شناخته‌شده نیست».

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شخصیت‌های جهانی در مورد امام خمینی(ره) چه گفتند +تصاویر» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات