4 راهکار علمی برای توسعه زبان خردسالان

دستیابی به اهداف اجتماعی و ارتباطی زمانی میسر می شود که افراد در سنین کودکی استانداردهای مربوط به رشد و توسعه زبان را فراگرفته باشند. این مهم زمانی میسر می شود که افراد 4 جنبه از کاربردهای زبان را مورد تاکید قرار دهند.  آستان: نخستین تاکید از دیدگاه متخصصان علوم رفتاری تاکید بر توانایی است و برای کاربرد زبان در اهداف مختلف مد نظر قرار می گیرد. در این جنبه هدف رشد توانایی های فرد است که در توسعه و گسترش زبان در رسیدن به اهداف مختلف تعاملی حائز اهمیت است.

گام دوم در راستای تحقق توسعه زبان تمرکز بر توانایی و ظرفیت کودکان در یادگیری و کاربرد کلمات و حروف به صورت قابل درک و قابل فهم است. کودکان در ابتدا هنگام صحبت کردن اشتباهات زیادی دارند و گاهی نیز کلام شان غیر قابل درک است از این رو هدف تصحیح زبان و کاهش اشتباهات کلامی در کودکان است.

سومین تاکید از نگاه متخصصان رفتاری در حوزه کودکان، افزایش درک کودکان از قراردادهای ارتباطی است. هدف اصلی آشنایی فرزندان با قراردادهای رایج زبانی در ارتباط با دیگران است. در واقع با فراگیری قراردادهای زبانی فرزندان به تدریج می توانند قوانین و قواعد اجتماعی را یاد بگیرند.

چهارمین گام، توانایی کودک در کاربرد زبان برای رسیدن به اهداف روایی است. روایت داستان، قصه و اتفاقات روزمره از زبان فرزندان و رساندن مفهوم مورد نظر بسیار مهم است.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «4 راهکار علمی برای توسعه زبان خردسالان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات