کشمکش مشاور مطبوعاتی اوباما با رسانه ها بر سر توافق هسته ای

وزارت خارجه امریکا روز چهارشنبه پذیرفت که چند دقیقه از ویدئوی نشست خبری سال 2013 که در آن ساکی ظاهرا تصدیق کرده که مطبوعات را در مورد توافق هسته ای ایران گمراه ساخته است، به طور عمد حذف شده است. این فرمان ظاهرا از یک مقام دفتر روابط عمومی صادر شده ولی هویت آن فرد مشخص نشده است.
ساکی که اکنون مدیر ارتباط کاخ سفید است در اواخر چهارشنبه با انتشار بیانیه ای گفته بود که وی آن مقام نبوده است.
وی گفته بود : من موقعی که در وزارت خارجه بودم نه از ویراستاری یا حذف ' متن ' نشست خبری خود به هر شکل ممکن در مورد هرموضوعی اطلاع داشتم و نه آن را مورد تایید قرار دادم. من اعتقاد دارم که باید تا انجام ممکن است اطلاعات مهم را در اختیار مطبوعات قرار داد.
با این حال ، جیمز روسن خبرنگار فاکس نیوز یک ایمیل برای ساکی فرستاد و خواستار شفاف سازی شده و خاطرنشان کرد که این موضوع به ویراستاری یک متن بر نمی گردد بلکه در واقع به فیلم یک نشست خبری مربوط می شود.
ساکی پاسخ داد که اظهاراتش در مورد ' ویدئو نیز مصداق ' دارد ولی بعدا روسن را به ' افتراء زدن ' به وی بدون داشتن مدرک متهم کرده است .
شبک ** 1403 **1917

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کشمکش مشاور مطبوعاتی اوباما با رسانه ها بر سر توافق هسته ای» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات