اندیشه‌های‌ والای امام راحل الهام بخش مسلمانان جهان است

«برات رحب» معاون دبیرکل انجمن اسلامی چین و «سون پی فانگ» استاد بازنشسته دانشگاه پکن و مترجم دیوان اشعار حضرت امام به زبان چینی از جمله پژوهشگرانی هستند که معتقدند افکار و آموزه های امام راحل توانسته است افراد زیادی بویژه مسلمانان دنیا را به سوی خود جلب کند و آنان از این افکار و اندیشه ها الهام بگیرند.
«سون پی فانگ» که زمان زیادی صرف شناخت شخصیت روحانی و عرفانی بنیانگذار انقلاب اسلامی کرده در گفت وگو با خبرنگار ایرنا می گوید: زمانی که در اشعار امام ورود می کنید گویی وارد دریایی از عرفان و عشق الهی شده اید و این اشعار شما را به سوی تعالی هدایت می کند.
او از امام (ره) به عنوان رهبری یاد می کند که همواره پشتیبان مستضعفان بود و با اتکا و ارتباط با خداوند توانست ملت ایران را در جریان انقلاب پیروز کرده و حق مظلوم را از ظالم بستاند.
«سون» در همین باره خاطرنشان می کند که همواره در اشعار امام خمینی نیز به این مضامین اشاره شده است و اینکه انقلاب اسلامی توانست ظالمان و اهریمنان را از کشور بیرون براند و حق مظلوم را از آنها بگیرد.
او تصریح کرد که توانسته است در اشعار امام (ره) به مفاهیمی چون عشق، ایمان، عرفان، باور و اراده تزلزل ناپذیر دست یابد.
به باور استاد بازنشسته زبان فارسی دانشگاه پکن و مترجم دیوان اشعار حضرت امام (ره) به زبان چینی؛ آنچه شخصیت امام راحل را برجسته تر می کند چند بعدی بودن آن است و اینکه شاید به ندرت بتوان رهبرانی را در سطح جهان یافت که ضمن رهبری یک ملت تا این اندازه به عرفان، هنر و سرودن شعر توجه داشته و خود صاحب دیوان شعر باشند.
«برات رحب» معاون دبیرکل انجمن اسلامی چین نیز در مصاحبه خود با ایرنا از امام خمینی (ره) به عنوان یک رهبر خلاق، متفکر و پرچمدار صلح یاد کرد که همواره ندای وحدت سر می داد و به دنبال تعالی و عزت اسلام بود.
وی آثار و کتب برجای مانده از امام راحل را میراث معنوی برای ملت ها دانست و افزود: فقه، سیاست و الهیات موضوعات این کتاب هاست و مضامین فراوانی در آنها به چشم می خورد که شایسته کنکاش است.
«برات رحب» گفت که انجمن اسلامی چین به عنوان بزرگترین نهاد مذهبی این کشور با نهادهای ایرانی در خصوص مسائل مرتبط میان دو کشور همواره در ارتباط بوده و در باره شخصیت امام راحل و بررسی آثار او همکاری های خوبی میان طرفین در جریان است.
وی از خداوند متعال مسالت کرد که روح امام راحل را متعالی کرده و به مسلمانان امکان دهد تا آثار برجسته این ابر مرد تاریخ اسلام و ایران را بشناسند و در آن تعمق و تامل کنند.
آساق**231**1597

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اندیشه‌های‌ والای امام راحل الهام بخش مسلمانان جهان است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات