سمینار پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی فضای مجازی در گناوه برگزار شد

به گزارش خبرنگار مهر، مدیرعامل پایگاه سلامت روان اجتماعی آوای مهرگان گناوه در حاشیه این سمینار در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: سمینار پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی فضای مجازی به درخواست واحد پیشگیری اداره کل بهزیستی استان بوشهر و به میزبانی موسسه همیار آوای مهرگان اجرا شد.

معصومه درایی گفت: این سمینار که در نوع خود کم نظیر است با همکاری فرمانداری، اداره بهزیستی و مرکز فنی و حرفه ای شهرستان گناوه انجام گرفت و در قالب آن نیز از ارگان های دولتی و گروه های مردم نهاد شهرستان و استان دعوت به عمل آمده بود.

درایی با تقدیر از اعضای پایگاه سلامت روان اجتماعی که در امر برگزاری این سمینار حضور پر رنگی داشتند، بیان داشت: این سمینار یک روزه با میزبانی خوب پایگاه سلامت اجتماعی آوای مهرگان در سالن اجتماعات فنی حرفه ای با استقبال بیش از ۱۵۰ نفر برگزار شد.

وی تصریح کرد: شاهین افشارپور مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه به‌عنوان سخنران نخست برنامه به ایراد سخنانی در باب فضای مجازی از بعد روانی پرداخت.

درایی در ادامه خاطرنشان ساخت: خانم‌ها زاهدی و  هنرمند از کارشناسان واحد پیشگیری اداره کل بهزیستی استان بوشهر در این سینمار حضور داشتند و درابتدای برنامه بانو زاهدی سخنانی را در باب اهمیت برگزاری چنین سمیناری عنوان کردند.

وی با اشاره به سخنان این کارشناس واحد پیشگیری اداره کل بهزیستی استان بوشهر اضافه کرد: وی از فرآیند سه گانه نسلی فضای مجازی یاد کرد و سپس به بررسی و تبیین نقاط قوت، ضعف و آسیب های شبکه های اجتماعی به ویژه آسیب های اجتماعی پرداخت.

درایی بیان کرد: این سمینار بزرگ که از ساعت ۹ تا۱۲ و ۳۰ دقیقه به طول انجامید شامل میان برنامه هایی از جمله پخش کلیپی از فعالیت های  پایگاه آوای مهرگان و اجرای برنامه تار و دف بود.

وی متذکر شد: آخرین سخنران این همایش نیز پایبست مدیر قرارگاه سایبری سپاه امام صادق استان بوشهر بود که سخنانی در مورد پیشگیری از آسیب های اجتماعی در شبکه های مجازی همراه با پخش کلیپ داشت.

رئیس هیئت مدیره پایگاه سلامت اجتماعی آوای مهرگان نیز در گفتگو با خبرنگار مهر در این سینمار اظهار داشت: پایگاه آوای مهرگان تحت نظارت اداره بهزیستی شهرستان گناوه با بیش از ۴ سال سابقه فعالیت آموزشی و فرهنگی عملکرد درخشانی از خود در حوزه کاری داشته است.

سکینه عربزاده گفت: پایگاه سلامت اجتماعی آوای مهرگان با حدود ۱۰۰ عضو که بیش از ۲۰ نفر آن از اعضای فعال پایگاه هستند توانسته در این سال ها خدمات شایانی را در زمینه ارتقا سلامت روان در سطح شهرستان گناوه داشته باشد.

عربزاده بیان داشت: برگزاری اینگونه سمینارها مثل سمینار پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی فضای مجازی در گناوه می تواند به شناخت بهتر اقشار مختلف به ویژه خانواده ها از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی و به ویژه نحوه درست و مناسب استفاده از آنها کمک کند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سمینار پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی فضای مجازی در گناوه برگزار شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات