حدادعادل: برخی زمان رأی‌گیری یاد امام(ره) می‌افتند/ هرجریانی که از جدایی دین از سیاست دم بزند با تفکر امام(ره) بیگانه است

مشاور عالی مقام معظم رهبری گفت:‌ بزرگ‌ترین میراث امام(ره) حکومتی دینی است و تبلور سیاسی حکومتی دینی در ولایت‌فقیه است.

به گزارش نامه نیوز، غلامعلی حدادعادل مشاور عالی مقام معظم رهبری شب گذشته در ویژه‌برنامه رحلت امام خمینی(ره) که از شبکه سوم سیما با اجرای وحید یامین‌پور روی آنتن رفت، در خصوص موضوع تحریف امام(ره)، اظهار داشت: لازم نیست فردی برای تحریف فکر یک شخصیت با او مخالفت داشته باشد، ممکن است احترام ظاهری هم صورت گیرد، اما راه دیگری انتخاب کند، یعنی کسانی در جامعه بودند که در زمان خود امام هم حرف‌های ایشان را قبول نداشتند،‌ اما جرأت نمی‌کردند اظهار کنند.

وی تصریح کرد: برخی بعد از فوت امام(ره) صریحاً می‌گفتند که ما با برخی از حرف‌های امام مخالف بودیم، اما مصلحت نمی‌دانستیم بگوییم، ازاین‌رو بعدا مجله به راه انداخته و کتاب ترجمه کردند و حلقه‌هایی را تشکیل دادند و بنا را بر این گذاشتند که با این حکومت مقابله کنند.

مشاور عالی مقام معظم رهبری بر همین اساس اظهار داشت: یادمان نرفته در کنفرانس برلین یک نفر گفت اندیشه‌های امام(ره) را باید به موزه‌های تاریخ سپرد و این را صریحاً مطرح کرد و آقایانی که که آنجا بودند اعتراضی نکردند و بعد که این برنامه از تلویزیون پخش شد و ملت بیدار شدند بهانه آوردند و گفتند چرا در محرم، برهنه شدن آن خانم نشان داده شده و درواقع سعی کردند از کنار اصل قضیه عبور کنند.

حدادعادل یادآور شد: بنده در مجلس بودم که عده‌ای از همان آقایانی که آن حرف‌ها را زده بودند دفاع می‌کردند و 180 درجه نقطه مقابل اندیشه امام(ره) عمل کرده و بعد هم دیدیم که حدود 4 سال بعد کار خود را انجام دادند.

وی ادامه داد: وقتی شورای نگهبان هم صلاحیت‌شان را تأیید نکرد، آن‌گاه یاد امام(ره) افتادند و از تریبون مجلس اعلام کردند ما فرزندان معنوی امام(ره) هستیم و این خود یک نمونه بارز از تحریف امام(ره) و شخصیت امام(ره) به شمار می‌رود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه در موضع‌گیری‌ها دقیقاً برخلاف آنچه که امام(ره) گفته بودند، عمل می‌کردند، گفت: وقتی می‌خواستند رأی مردم را داشته باشند،‌ یاد امام(ره) می‌افتادند و ما بعد از ارتحال امام(ره) مکرر با این بازی روبه‌رو بودیم، یعنی برخی‌ها هر وقت کم می‌آوردند یاد امام(ره) می‌افتادند. هر وقت می‌دیدند با مخالفت با فکر امام(ره) به قدرت می‌رسند، مخالفت می‌کردند و هرجایی هم که لازم بود از امام(ره) دم می‌زدند تا به قدرت برسند و این همان عدم صداقت و شفافیت است.

*تبلور سیاسی حکومت دینی در ولایت فقیه است

حداد عادل با تأکید بر اینکه بزرگ‌ترین میراث امام(ره) حکومت دینی بوده است، گفت: تبلور سیاسی حکومت دینی در ولایت فقیه است، یعنی فقیهی که مطابق با سازوکار قانون اساسی و نظام جمهوری اسلامی و مجلس خبرگان به ولایت و رهبر جامعه انتخاب شده و مثل خود امام جامعه را اداره کند و این بزرگ‌ترین میراث امام(ره) است.

وی تأکید کرد: امام(ره) ولایت‌فقیه را فقط در زمان حیات خود نخواستند و اینکه فرمودند پشتیبان ولایت‌فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد، تنها مربوط به زمان حیات ایشان نبوده، بلکه بعد از آن را نیز مدنظر داشته‌اند.

مشاور عالی مقام معظم رهبری در پاسخ به سؤال مجری برنامه مبنی بر اینکه افرادی مانند اکبر گنجی قدرت تحریفی ندارند و عملاً از دست آنها این کار برنمی‌آید، بلکه تحریف کار کسانی است که با امام(ره) عکس دارند و دارای مسئولیت هستند و مردم حرف آنها را می‌شنوند، چگونه می‌توان جلوی آن را گرفت، افزود: با چراغ بصیرت در این زمینه باید راه را روشن کرد؛ در اندیشه امام(ره) نیز باید بر اساس محکمات و متشابهات عمل کرد در واقع متشابهات را با محکمات مقایسه کرده و از دل محکمات تکلیف متشابهات را مشخص کنیم.

هرجریانی که از جدایی دین از سیاست دم بزند با تفکر امام(ره) بیگانه است

حداد عادل تأکید کرد: هر جریانی که از جدایی دین از سیاست دم بزند و آن را تبلیغ کند این جریان با فکر امام(ره) بیگانه است، هر کسی با مبلغان این جریان سکولار همراهی کند به اردوگاه فکری و انقلابی امام خمینی(ره) تعلق ندارد؛ یکی از محکمات امام(ره) عمل به قانون بود و همواره بر عمل به قانون تأکید داشتند.

وی در پاسخ به سؤال دیگر مجری برنامه مبنی بر اینکه گاهی کسانی فضا را غبارآلود می‌کنند که اغلب برای رسیدن به محکمات به آنها مراجعه می‌شده، برای مثال یکی از همین افراد می‌گفت امام(ره) با شعار مرگ بر آمریکا مخالف است! در این‌ فضای غبارآلود اول چه کسی باید چه‌کار کند، گفت: این فضای غبارآلود دقیقاً همان لفظ فتنه است که حضرت امام علی(ع) هم فتنه را معرفی کردند، فتنه یک فضای غبارآلود است که چشم چشم را نمی‌تواند ببیند.

وی افزود: چراغ عبور از فتنه بصیرت است و این بصیرت وظیفه یک عده نیست، بلکه همه باید بصیرت داشته باشند.

حدادعادل بر همین اساس به مقایسه اظهارنظرهای برخی شخصیت‌ها در زمان امام و حال اشاره کرد که نسب به آن زمان تا چه اندازه تغییر کرده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: اگر کسی دم از امام زد اما با ولی فقیه حاضر مخالفت کرد این خود تحریف امام و بی‌صداقتی است.

مشاور عالی مقام معظم رهبری در پایان به برخی ویژگی‌های شخصیتی امام راحل اشاره و خاطرنشان کرد: مردمی بودن، مثل مردم زندگی کردن، زندگی اشرافی نداشتن و به تجملات دنیوی آلوده نشدن، بیت‌المال را محترم شدن از ویژگی‌های بارز ایشان بود.

منبع: فارس مطالب مرتبط حدادعادل در یک برنامه تلویزیونی توئیت حداد عادل درباره بازگشت متوسلیان رقبای روحانی در انتخابات 92، این روزها چه می‌کنند؟ دوم خرداد، من، پدرم و حدادعادل محسن رهامی:مخاطب سخنان حدادعادل که بود؟/ مبهم صحبت کردن «هنرِ حداد» است ذوالنور: رهروانی‎ها در مجلس دهم از اصولگراها جدا می شوند برچسب ها: حدادعادل ، امام خمینی ، دین چندرسانه‌ای تیپ متفاوت کی‌روش در مقدونیه/ عکس رقص مازنی والیبالیست‌ها در ژاپن/ عکس ستاره رئال مادرید با هواپیمای اختصاصی به اردوی آلمان رفت/ عکس دیدار خانم وزیر با ظریف در سوئد/ عکس سکته ناقص پایتخت / عکس فرمانده نیروی زمینی سپاه و سردار سلیمانی در فلوجه/ عکس پوستر علیرضا منصوریان در روزنامه استقلال جوان/ عکس آرایشگاه تغییر قیافه داعش/ عکس نظر شمانام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید های ورزشی بازیکنانی که از استقلال می روند پیشنهاد دوباره پرسپولیس به ستاره استقلالی! پديده خط دفاع نفت در تيررس استقلال عقب‌نشيني هكر صفحه مهرداد اولادي در اينستاگرام؛ هدفم كمك به خانواده مهرداد بود! + عكس منصوریان سرمربی استقلال شد؛ اعلام رسمی پس از جلسه هیات مدیره عبور شاگردان لوزانو از دیوار چین/ سلام ایران به المپیک جسور مثل موسوی (عکس) صحبت هاي لوزانو و ملي پوشان پس از برتري ايران مقابل ژاپن محمد نوری آبی پوش می شود تازه ترین رده بندی فیفا اعلام شد/صعود3 پله‌ای تیم ملی فوتبال ایران پربازدید های کل اخبار سیداحمد خاتمی: کسانی که دم از امام می زنند اما از رهبر انقلاب بریده اند واقفیه مدرن هستند خوش و بش روحانی با پسر سیدحسن خمینی/ عکس حاشیه‌های حضور روحانی در حرم امام(ره)/ تصاویر تیپ متفاوت کی‌روش در مقدونیه/ عکس اختراعاتی که باعث مرگ خالقانشان شدند+ عکس واکنش جدید علی مطهری به ابطال آراء مینو خالقی/ بهائیت حق تبلیغ ندارد روحانی: نظام متحد است؛ دشمنان آرزوی اختلاف میان قوا و رهبری را به گور می‌برند/ ملت ایران در حفظ آرمان ها و اهداف امام متحد، همصدا و مصمم است ۱۳ پیش‌ بینی از آینده نفت تشییع پیکر مدافع حرم شهید علی قربانی‎+ عکس گیاهان در اشکال هندسی شگفت انگیز+ عکس پربازدید ها پربحث ترین عناوین پیامدهای حمله به سفارت عربستان نخست‌وزیر چین به «موافقتنامه چابهار» واکنش نشان داد روایت سیدحسن خمینی از وصیت مکرر پدرش وزیر دادگستری: رهبری در ماه‌های اخیر دو جلسه با حضور سران برای حل مشکلات اجتماعی، تشکیل دادند/ داعش از هر راهی برای نفوذ و ترور در ایران استفاده می‌کند جایگزین نماینده مرحوم مراغه انتخاب شد‎ دستور رهبر داعش برای کوچ کردن به لیبی آيت‌الله جنتي چگونه رئيس شد سیداحمد خاتمی: کسانی که دم از امام می زنند اما از رهبر انقلاب بریده اند واقفیه مدرن هستند جابه‌جایی منتخبان چهارم و پنجم در حوزه تبریز/ابطال انتخابات اهر و هریس سیدحسن خمینی: سفره انقلاب متعلق به همه است اما عده‌ای جای دیگران را تنگ نکنند/صدا و سیما ناپرهیزی کرد و ما را دعوت کرد احمد خاتمی: چند خانم در «خندوانه» می‌خندند تا مردها را بخندانند، اسم این را چه بگذارم؟  (۶۵ نظر) نماینده‌ای که با یک میلیارد تومان دریافتی خود قصد سرگرم کردن مردم را دارد  (۵۱ نظر) پشت‌پرده حمله تندروها به حوزه علمیه كماليه خرم‌آباد / حسین‌الله کرم حاضر به پاسخگویی نشد  (۴۸ نظر) از خان‌طومان تا خان تومان!  (۴۷ نظر) مصباحی مقدم: احمدی‌نژاد گزارشی به رهبری داد که به آخر خط رسیدیم/ احمدی نژاد به رهبری گفت اگر این دیدگاه را قبول ندارید، دیگر مسئول پرونده نیستم  (۴۶ نظر) شرط احمدی نژاد برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری 96  (۴۵ نظر) مسئله احمدی‌نژاد بحرانی تمام‌عیار بود که به روی کار آمدن دولت دکتر روحانی منجر شد  (۴۵ نظر) کوچک زاده:

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حدادعادل: برخی زمان رأی‌گیری یاد امام(ره) می‌افتند/ هرجریانی که از جدایی دین از سیاست دم بزند با تفکر امام(ره) بیگانه است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات