اسناد دست داشتن آل سعود در حملات 11 سپتامبر

گروه بین الملل مشرق- در پی تصویب طرح "بررسی نقش عربستان سعودی در حملات 11 سپتامبر" در مجلس نمایندگان آمریکا، فعالان رسانه ای گوشه هایی از اسناد موجود در کمیته تحقیق پیرامون این موضوع را منتشر کرده اند.
اسناد دست داشتن آل سعود در حملات 11 سپتامبر
بنابر این گزارش، یکی از مستندات ارتباط عربستان با حملات ۱۱ سپتامبر، ارتباط اثبات شده "کمیسیون عالی سعودی برای بوسنی – هرزگوین" مستقر با برخی از عاملان این حملات بوده است. بودجه این کمیسیون، به طور رسمی از جانب دولت عربستان تامین می‌شد. مهم‌تر آنکه، رئیس این خیریه در زمان آن حملات، 'سلمان بن عبدالعزیز آل سعود'، شاهزاده وقت و پادشاه فعلی عربستان سعودی (ملک سلمان) بوده است. به شهادت یک افسر عالی رتبه ناتو که در حمله نیروهای این سازمان به دفتر کمیسیون عالی سعودی برای بوسنی - هرزگوین بعد از ۱۱ سپتامبر مشارکت داشته، در این دفتر از جمله هارد درایوی کشف شده که حاوی نقشه های اماکن نظامی در واشنگتن، اطلاعاتی در مورد چگونگی نفوذ به ساختمان های وزارت امور خارجه آمریکا و تصاویر مرکز تجارت جهانی (برج های دوقلوی نیویورک) قبل و بعد از ۱۱ سپتامبر بوده است.


- اثبات شده که مخارج عمر بیومی، حامی اصلی دو نفر از عاملان حملات ۱۱ سپتامبر در خاک آمریکا، از دولت عربستان و از طریق یک شرکت سعودی خدمات هواپیمایی تامین می شد. به گفته باب گراهام، یکی از دو رئیس گروه تحقیق مشترک کمیته های اطلاعاتی سنا و مجلس نمایندگان آمریکا در مورد این حملات، اف بی آی در فایل های اطلاعاتی خود قبل از این حملات، بیومی را یک "مامور مخفی" عربستان معرفی کرده است. گواهی خلبانی غسان شربی، یک بمب ساز القاعده که در ماجرای ۱۱ سپتامبر دست داشته، در سال ۲۰۰۲ در سفارت عربستان سعودی در واشنگتن پیدا شده است. کشف این مدرک پس از آن بوده که شربی در پاکستان دستگیر شده و سپس، تحقیقاتی در مورد او به جریان افتاده که در جریان آن، ساختمان سفارت عربستان در واشنگتن هم مورد جستجو قرار گرفته است.
اسناد دست داشتن آل سعود در حملات 11 سپتامبر
- رودی جولیانی، شهردار نیویورک در زمان حملات ۱۱ سپتامبر اخیرا مدعی شده که یک شاهزاده سعودی، به او چکی ۱۰ میلیون دلاری داده تا وی را به همکاری در جهت منحرف کردن افکار عمومی از نقش عربستان سعودی در این حملات ترغیب کند. آقای جولیانی می گوید چک را پاره کرده است. از سوی دیگر بسیاری از مقام های آمریکایی تاکید دارند اشارات منتشر شده و نشده کمیسون ۱۱ سپتامبر و کمیته های اطلاعاتی سنا و مجلس نمایندگان به نقش عربستان سعودی، لزوما اثبات کننده اطلاع مقام های حکومتی آن کشور از وقوع حملات ۱۱ سپتامبر نیست. اما سوالی که در همین مورد، از سوی بسیاری از منتقدان رویکرد دولت آمریکا مطرح شده این است که اگر اسنادی که در مورد ارتباط این حملات و عربستان سعودی وجود دارد، در مورد کشوری 'به جز مهم‌ترین متحد عرب واشنگتن' وجود می داشت، ایالات متحده چه عکس العملی نشان می‌داد.
اسناد دست داشتن آل سعود در حملات 11 سپتامبر
اسناد دست داشتن آل سعود در حملات 11 سپتامبر
اسناد دست داشتن آل سعود در حملات 11 سپتامبر

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اسناد دست داشتن آل سعود در حملات 11 سپتامبر» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات