موافقت رئیس جمهور تونس با تشکل دولت وحدت ملی

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری فرانسه، باجی قاید السبسی رئیس جمهوری تونس که با انتقادهای زیادی مواجه است پنجشنبه اعلام کرد موافق طرح دولت وحدت ملی است مشروط بر اینکه این طرح اتحادیه صنفی «او ژ ت ت» و اتحادیه کارفرمایان« او ت ای سی ای » را که در سال 2015 برنده جایزه نوبل صلح شدند ،‌در بربگیرد.
 
السبسی همچنین فکر تغییر نخست وزیر را رد نکرد. حبیب الصید نخست وزیر تونس که یک سال و نیم پیش مسئولیت های خود را آغاز کرد از افراد مستقل است که برکناری او در هفته های اخیر در رسانه ها مطرح شده است.
 
رئیس جمهوری تونس در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ملی الوطنیه یک اعلام کرد: «براساس آنچه من درباره دولت فعلی دیده ام این است که انتقادها بسیار زیادتر از تمجیدها است و این مسئله من را ودار می کند که بررسی پیشنهاد برای تشکیل دولت وحدت ملی را بپذیرم.»
 
وی افزود: «اما چنین دولتی باید شامل مشارکت اتحادیه صنفی او ژ ت ت و اتحادیه صنایع و بازرگانی و صنایع دستی (اتحادیه کافرمایان) باشد وگرنه این دولت موفق نخواهد شد.»
 
رئیس جمهوری تونس بدون توضیح بیشتری گفت این دولت همچنین می تواند تحت مدیریت الصید یا شخصیت دیگری قرار داشته باشد.
 
حبیب الصید که از سال 2015 نخست وزیر است پیش از این به سبب انتقادهای زیاد درباره مدیریت اقتصادی و امنیتی کشور مجبور شده است ترمیم کابینه گسترده ای در ژانویه انجام دهد.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «موافقت رئیس جمهور تونس با تشکل دولت وحدت ملی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات