نشتی خطوط لوله آب ایران چقدر است؟به گزارش جهان به نقل از تسنیم، در حال حاضر مصرف سالانه آب در کشور حدود 100 میلیارد مترمکعب است که حدود 92 میلیارد مترمکعب آب در بخش کشاورزی، حدود 2 میلیارد مترمکعب آب در بخش صنعت و حدود 6 میلیارد مترمکعب آب در بخش شرب است.

جدیدترین آمار رسمی ثبت شده از میزان هدررفت آب در شبکه های انتقال و توزیع آب کشور نشان می دهد که 14 درصد از آب شرب تزریق شده به شبکه های انتقال و توزیع آب پیش از رسیدن به دست مصرف کننده از خطوط لوله فرسوده نشت می کند.

با احتساب مصرف 6 میلیارد مترمکعبی آب شرب در طول یکسال، 840 میلیون مترمکعب آب تصفیه شده شرب از خطوط لوله انتقال و توزیع آب در سراسر کشور به خصوص در بخش شهری هدر می رود.

این هدر رفت بیش از 4 برابر حجم آب مخزن سد کرج در حالت پُر و لبریز است.

در حال حاضر بیش از 40 هزار کیلومتر از خط لوله انتقال و توزیع آب در کشور فرسوده بوده و نیاز به اصلاح و بازسازی دارد که رقم برآورد شده برای اصلاح این حجم از خطوط لوله، حدود 7 هزار میلیارد تومان است.

طبق گزارشهای رسمی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، سالانه می بایست یکهزار میلیارد تومان صرف تعمیر و بازسازی خطوط لوله فرسوده انتقال و توزیع آب شود، اما به دلیل عدم تزریق اعتبار و بودجه کافی به این مسئله، با انباشت پروژه های اصلاح نشده در این بخش مواجه ایم.

 

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نشتی خطوط لوله آب ایران چقدر است؟» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات