پناهیان: عقلانیت و مهربانی لازمه انقلابی بودن است

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علیرضا پناهیان شامگاه پنجشنبه در مراسم بیست و هفتمین سالگرد رحلت ملکوتی امام خمینی(ره) در مسجد سید اصفهان افزود: انقلاب اسلامی پدیده ای بزرگ است و پی بردن به ژرفای آن نیازمند بحث و گفت و گوست.
وی ادامه داد: حقایق دینی انقلاب اسلامی بعنوان تجلیات مهم اسلام ناب باید محل گفتگو و بحث باشد زیرا روشنایی این حقیقت را برای اذهان بیشتر می کند.
این کارشناس دینی اظهار کرد: دشمن تلاش کرده است معنای انقلاب و انقلابی بودن را تحریف کند و این رویه ای است که بعد از هر انقلاب الهی توسط دشمنان دنبال می شد کما اینکه بسیاری از کلمات بعد از پیامبران نیز مورد تحریف قرار می گرفت.
وی عقلانیت و مهربانی را دو ویژگی انقلابی بودن برشمرد و افزود: این ویژگی ها چنان باید در افراد انقلابی متجلی باشد که با گفتن کلمه «انقلابی»، اولین مفهوم عقلانیت و مهربانی در ذهن متبادر شود.
حجت الاسلام پناهیان تاکید کرد: عقلانیت بر آرمان خواهی مقدم است از همین رو شهدا بیش از اینکه عاشق باشند عاقل بودند و حداقل عقلانیت نیز تامین منافع است که شهدا بهترین منفعت را برای خود انتخاب کردند.
وی با بیان اینکه یک انقلابی منفعت گراست، افزود: فرد انقلابی هم بدنبال منفعت کوتاه مدت، هم منفعت بلندمدت و هم منافع همه بشر است لذا اگر کسی بخواهد به منافع او دست درازی کند دست او را قطع می کند.
این کارشناس دینی با بیان اینکه عقلانیت واقع بینی را به همراه دارد، افزود: دین آمده است تا چشم انسان را به واقعیت ها مانند واقعیت های دنیا و آخرت باز کند.
وی با بیان اینکه مهربانی از دیگر شاخصه های انسان انقلابی است، افزود: قرآن کریم، فروتنی در برابر دوستان و شدت مقاومت در برابر دشمنان را از ویژگی های ایمان آورندگان بر می شمارد.
قرائت قرآن و عزاداری از دیگر برنامه های این مراسم بود.
مراسم بیست و هفتمین سالگرد رحلت امام خمینی(ره) شب گذشته به همت هیات 'ابناء الامام (ره)' اصفهان در مسجد سید این شهر برگزار شد.
6027/7134/گ

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پناهیان: عقلانیت و مهربانی لازمه انقلابی بودن است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات