توضیح سخنگوی وزارت خارجه درباره دیده نشدن وزیر فنلاندی

به گزارش ایرنا، حسین جابری انصاری اظهار کرد: اتفاقی که در جریان سفر ظریف به چهار کشور اروپائی در فنلاند روی داد و در برخی رسانه ها به اشتباه به عنوان «وقتی وزیر خارجه همتای فنلاندی خود را نشناخت» منعکس شد به هیچ وجه نتیجه نشناختن نبود بلکه نتیجه ندیدن وزیر فنلاندی بود.
وی تصریح کرد: ظریف، همان روز صبح به مدت 2 ساعت در هلسینکی فروم در کنار وزیر فنلاندی که ریاست جلسه را به عهده داشت نشسته و سخنرانی کرده بود و سپس با فاصله یک ملاقات نیم ساعته با رئیس جمهور سابق فنلاند، دوباره در محل وزارت امور خارجه با وزیر یاد شده قرار ملاقات داشت و طبیعی است که در چنین شرایطی فرض نشناختن همتا، محلی از اعراب نداشته باشد.
سخنگوی وزارت خارجه گفت: واقعیت این بود که همراهان وزیر فنلاندی که بعد در میز مذاکره حاضر شدند، همگی در اتاقی در روبروی مسیر حرکت ظریف ایستاده بودند و او چون از دور، یک فرد از آن جمع را با عصائی مشابه عصای وزیر دید بی توجه به افراد دیگری که در مسیر حرکت ایستاده بودند به سمت آن اتاق حرکت کرد که با صدای وزیر فنلاندی متوجه خطای ناخواسته خود شد و به سمتش بازگشتند. فقط همین، نه یک کلمه کم نه یک کلمه زیاد.
وزیر امور خارجه روز یکشنبه در سفری پنج روزه که هیاتی 60 نفره از بازرگانان ایرانی او را همراهی می کردند به چهار کشور لهستان، فنلاند، سوئد و لتونی سفر کرد.
ظریف شامگاه روز گذشته به سفر خود پایان داد و عازم تهران شد.
سیام**9103**1776

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توضیح سخنگوی وزارت خارجه درباره دیده نشدن وزیر فنلاندی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات