امام (ره) بیماریهای فرهنگی را ریشه تمام معضلات جامعه می دانست

حسین نوش آبادی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با تسلیت فرارسیدن بیست و هفتمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) اظهار داشت:ایشان با هوش و درایت کم نظیر و الهی،بینش عمیق و شناخت دقیق از مسائل انسانی ، اجتماعی و سیاسی، تجربه سالهای پر فراز و نشیب از تاریخ و وقایعی که در این سده در جهان و کشورهای اسلامی رخ داد و با الهام از تعالیم عالیه اسلام و آیات قرآن، به‌عنوان مرجع جهان اسلام ورهبری بزرگ، با بیانی بلیغ و شیوه ای حکیمانه، دردها ، مسائل و مصائب کشورهای اسلامی را بیان کرد.
به گفته معاون حقوقی و پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی، همچنین حضرت امام غالباً در رهنمودهای خود از ذکر مقدمات و عبارت پردازی های معمول پرهیز نموده و به روح ومحتوای مطلب اشاره می فرمودند و با ذکر شواهد، مثال ها، اهداف، نتایج و سیاست های کلی، هدایت و ارائه طریق می کردند.
نوش آبادی تاکید کرد: بر اهل قلم و اهل علم است که این سیاستهای کلی، اهداف عالی و ظرایف عمیق را بررسی کرده و باز کنند.
وی خاطرنشان کرد: حضرت امام خمینی (ره) در مناسبت های گوناگون، ایده ها، خط مشی های کلی، اصول وسیاستهای کلان و استراتژی دراز مدت کشور و امت اسلامی، بلکه مستضعفان جهان را مطرح می فرمود و راه مجد و عزت و عظمت را به انسان های دربند می آموخت.
سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ویژگی های توسعه از نظر امام راحل را جامعیت مفهوم توسعه به نحوی که کلیه ابعاد وجودی انسان را فرا می گیرد، اساس توسعه مبتنی بر فرهنگ ، استقلال فرهنگی به عنوان عامل اصلی توسعه و وابستگی فرهنگی به عنوان عامل اصلی توسعه نیافتگی ، فرهنگ اسلامی به عنوان اساس و هدف توسعه فرهنگی و تربیت و تعالی انسان به عنوان شرط توسعه و غایت دانست.
نوش آبادی ادامه داد: چنین بینشی ایشان را بیش از هرچیز، به آسیب شناسی فرهنگی در جامعه اسلامی سوق می دهد به همین دلیل در تمامی سخنرانیها و آثار امام نوعی جهت گیری آگاهانه در راستای تبیین و توضیح مسائل فرهنگی، مشهود است.
وی افزود: ایشان غربزدگی، استعمار فرهنگی، جهل فرهنگی،... و بسیاری از آفات فرهنگی دیگر را ازموانع اصلی دستیابی به الگوی جامع توسعه می شناخته اند.

* تجدید بیعت اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه با آرمانهای امام راحل
سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ‌اصحاب فرهنگ، ‌هنر و رسانه نیز همزمان با سالروز رحلت ملکوتی امام (ره) باردیگر با حضور یکپارچه و با شکوه خود در این مراسم ضمن تجدید بیعت مجدد با آرمانهای بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، یاد و خاطر آن امام عزیز را گرامی خواهند داشت.
فراهنگ**1355** 1568

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امام (ره) بیماریهای فرهنگی را ریشه تمام معضلات جامعه می دانست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات