آموزه های مهدویت را زبان گفت و گوی خود با جهان قرار دهیم

سید مجید امامی، پنجشنبه شب در حاشیه برگزاری آیین اختتامیه نخستین دوره سالانه فیلم منجی در گفت و گو با ایرنا تصریح کرد: مرکز پژوهش های مسجد مقدس جمکران قم چند هدف جدی در حوزه مهدویت دارد و بر این اساس در فضای علمی و حوزوی کشور فعالیت می کند.
وی توسعه مفهومی با کمک حوزویان در زمینه مهدویت، انتظار و آخرالزمان گرایی را از دیگر هدف های این مرکز برشمرد.
امامی خاطرنشان کرد: ماموریت دیگر ما این است که بتوانیم این آموزه ها را به قالب ها و فرهنگ سازهای متعارفی همچون سینما، کتاب و سایر هنرها تبدیل کنیم.
وی تاکید کرد: در بنیاد نشر و پژوهش مسجد مقدس جمکران تولیدکننده هیچ اثر هنری نیستیم و هدف فراهم کردن فرایند تبدیلی آموزه های بنیادی به آموزه های کاربردی است و هدف برگزاری جشنواره و تقدیر نیست، بلکه در ترکیب کارنامه و فهم سینمای موعودگرا با بحث ها، نقدها و اظهارنظرهای صاحب نظران به دنبال پیدا کردن فرایندهای تبدیلی هستیم.
وی با بیان اینکه هدف تجمیع و تدوین این آموزه ها و انتشار آن در قالب کتاب و گزارش های راهبردی برای اصحاب و کارگزاران سینمای مهدوی است، افزود: باید در مسیر گفت و گوی ملی در حوزه هنر دینی و سینمای مهدوی گام برداریم.
نخستین دوره سالانه فیلم منجی با عنوان «پُرسمان آثار سینمایی موعودگرای ایران و جهان» به همت بنیاد پژوهش و نشر مسجد مقدس جمکران قم و با همکاری مدرسه اسلامی هنر، دانشگاه امام صادق(ع)، شبکه افق و دبیرخانه سالانه فیلم منجی به مدت دو روز در قم برگزار شد.
7406/ 1175

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آموزه های مهدویت را زبان گفت و گوی خود با جهان قرار دهیم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات