آموزه های مهدویت می تواند برگ برنده ما در مقابل اسلام هراسی باشد

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدحسین نواب پنجشنبه شب در آیین اختتامیه نخستین دوره سالانه فیلم منجی با عنوان «پُرسمان آثار سینمایی موعودگرای ایران و جهان» در سالن 313 مسجد مقدس جمکران قم گفت: آموزه های مهدویت باعث می شود که حجاب اصلی که مانع گفت و گوی ما با غیرمسلمانان است برداشته شود.
وی گفت: در گذشته ادیان گوناگون اشتراک بیشتری در این زمینه داشتند و در دوران مدرن امروز چهره موعود زمینی تر و مادی تر شده است و به عبارت دیگر موعود دلهره آور و اضطراب آور شده است به جای اینکه بخواهد نجاتبخش و آرامش بخش باشد.
رئیس مدرسه اسلامی هنر در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به موضوع پرسمان نخستین سالانه فیلم منجی خاطرنشان کرد: برای نخستین بار در این پرسمان، مساله آثار سینمایی موعودگرا به صورت جدی مورد بررسی قرار گرفت.
وی گفت: در سال های اخیر ورود حوزه علمیه قم به عرصه هنر، سرعت بسیار زیادی داشته و نگاه متدینان به این مقوله بسیار جدی شده و این از برکات توجه رهبر معظم انقلاب اسلامی و تاکید ایشان بر استفاده از این ابزار است.
نواب خاطرنشان کرد: در این سال ها توجه به مساله سینما بیشتر شده است و امروز سینما دیگر فقط یک سرگرمی نیست و بیش از یک مقوله جدی است.
وی با بیان اینکه سرعت مقابله سینمای جهان با اسلام به همین میزان رشد پیدا کرده است گفت: همانقدر که تلاش دولتمردان غربی برای مقابله با اسلام بیشتر شده است سینما هم سرعتش در این زمینه بیشتر شده است و تعداد فیلم های بیشتری در موضوع اسلام هراسی تولید شده است.
وی گفت: برای حل مشکل اسلام هراسی باید به دو مقوله جدی پرداخته شود، یکی ساخت فیلم در رابطه به صفات رحمانی پیامبر بزرگوار اسلام(ص) است و نکته دوم آموزه های مهدویت است و اگر بخواهیم سینمای ما در جهان سخنی برای گفتن داشته باشد توجه به این مقوله ها ضروری است.
نواب تصریح کرد: اگر جریان حاکم بر سینمای آخرالزمان در آن گفتمانی که در غرب از منجی ایجاد شده است موفق شود به طور حتم تمایل به منجی کمتر می شود، چرا که آنها نمی خواهند این آینده روشن، نورانی و الهی از مهدویت نشان داده شود از این رو باید بر اساس احادیث چهره ای که در اسلام از مهدویت داریم را در سینمای خود منتقل کنیم.
وی تعداد آثار مهدوی را در سینمای پس از انقلاب اسلامی قابل قبول دانست و گفت: سینمای ما سینمای سالم و دردمندی است و مشکل این است که متصدیان مسائل نظری و مبانی فکری نتوانسته اند با آنها تعامل و گفت و گو و این اندیشه های بلند را منتقل کنند، اگر ما بتوانیم این اندیشه های بلند را منتقل کنیم در زمینه سخت افزار و تولید فیلم مشکلی نداریم و باید محتوا برای این مساله فراهم کنیم.
نخستین دوره سالانه فیلم منجی با عنوان «پُرسمان آثار سینمایی موعودگرای ایران و جهان» به همت بنیاد پژوهش و نشر مسجد مقدس جمکران قم و با همکاری مدرسه اسلامی هنر، دانشگاه امام صادق(ع)، شبکه افق و دبیرخانه سالانه فیلم منجی به مدت دو روز در قم برگزار شد.
7406/ 1175

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آموزه های مهدویت می تواند برگ برنده ما در مقابل اسلام هراسی باشد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات