روزنامه پاکستانی: آموزه های امام خمینی(ره)، ضامن حیات بالنده جمهوری اسلامی ایران

مقاله این روزنامه پاکستانی به شرح زیر است:
چهاردهم خرداد سالروز عروج ملکوتی امام خمینی(ره)؛ بزرگمردی است که سراسر عمر گرانبهایش را در راه حق و متجلی ساختن اسلام حقیقی صرف کرد.
صبح روز 14 خرداد در بیست و سال پیش (1368)، گوینده رادیو سراسری ایران خبری را مخابره کرد که لرزه بر اندام یکایک مردم ایران و مسلمانان جهان انداخت: «انا لله و انا علیه راجعون، روح بلند پیشوای مسلمانان و رهبر آزادگان جهان، حضرت امام خمینی به ملکوت اعلا پیوست ....» خبر رحلت امام، سراسر ایران و همه کانون هایی را کـه در جهان بـا نام و پیام امام(ره) آشـنا بودند، غرق در عزا و ماتم کرد.
انبـوه حضور جمعیت و شکوه حماسه حضـور مـردم در روز ورود امام خمـینی به ایران در 12 بهمـن 1357 و تـکـرار گسـتـرده تـر ایـن حماسـه در مـراسـم تشییع پیکر امام، از شگفـتیهای تـاریخ اسـت. رسانه های مطرح جهان جمعیت استقبال کننده را در سال 1357 تا 6 میلیـون نفر و جمعیت حاضـر در مــراسـم تشـییـع را تا 9 میلیـون نفر تخمیـن زدند و ایـن در حالی بـود که طی دوران 11 ساله حاکمیت امام خمینی (ره) به واسطه اتحـاد کشـورهای غربی و شرقی در دشمنی با انقلاب و تحمیل جنگ 8 ساله و صـدهـا تـوطـئه دیـگـر آنـان ، مردم ایـران سخـتی ها و مشکلات فـراوانـی را تحـمـل کرده و عزیزان بی شماری را در ایـن راه از دست داده بـودند و طـبعا مـی بـایـست بـتدریج خسته و دلسرد شـده باشنـد امـا هرگز این چنیـن نشـد.
محبوبیت بی نظیر امام خمینی(ره) نزد مردم ایران و مسلمانان جهان به واسطه ویژگی های منحصر به فرد ایشان همچون مردم محوری، استقلال طلبی و اسلام خواهی بود.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی از جمله اولین اقدامات رهبر کبیر انقلاب برگزاری همه پرسی مردمی برای نظام جمهوری اسلامی ایران بود که 98 درصد مردم به آن رای مثبت دادند و بدین ترتیب نظامی اسلامی متکی بر آرای مردم جایگزین حکومت استبدادی شاه معدوم شد.
اصل استقلال از ارکان مورد توجه رهبر کبیر انقلاب ایران بود. او به صراحت دخالت های آمریکا در ایران را رد کرد و با اتکا به مردم از دخالت بیگانگان در کشور جلوگیری کرد. این رویکرد باعث شد که دشمنان، توطئه های فراوانی را علیه نظام جمهوری اسلامی ایران طراحی کنند که جنگ 8 ساله تحمیلی عراق به ایران نمونه بارز و آشکار آن بود.
به عبارت دیگر باید گفت که اندیشه امام در انقلاب اسلامی تجلی یافت و تحولات شگرفی را در داخل و خارج از مرزهای ایران پدید آورد که نشان از توانمندی و عظمت ایشان داشت. امام راحل اعتقاد داشت که «نه شرقی و نه غربی» یک اصل عملی و ممکن است زیرا دیگران خیال می کردند که یا به شرق باید متکی بود و یا باید به غرب، یا باید نان این قدرت را خورد و ستایشش کرد یا آن قدرت! امام تمامی معادلات را برهم زد و گفت یک ملت هم می تواند به شرق و هم به غرب نه بگوید و خود را روز به روز ریشه دارتر کند.
امام خمینی (ره) از همان روز پیروزی انقلاب، با هوشیاری فراوان توطئه های داخلی و خارجی را علیه کشور عالمانه خنثی و کشتی عظیم انقلاب اسلامی و کشور ایران را را از لابلای چالش ها و توفان های سهمگین به ساحل نجات، ثبات و امنیت هدایت کرد. توطئه هایی چون حمله آمریکا به طبس، انفجارها و شهادت مسوولان نظام ایران، تحریم اقتصادی، جنگ تحمیلی هشت ساله عراق علیه ایران و دهها توطئه کوچک و بزرگ دیگر که بدون درایت و دوراندیشی عمیق ایشان، راه عبور از هر یک از آنها ممکن نبود.
پس از رحلت امام خمینی(ره) مجلس خبرگان تشکیل شد و آیه الله خامنه ای را به عنوان رهبر جدید انقلاب اسلامی انتخاب کرد. آیه الله خامنه ای که پرورش یافته مکتب امام خمینی(ره) است با صلابت و اقتدار راه ایشان را ادامه می دهند و در رهبری ایران نقش بی بدیلی را ایفا می نمایند.
بنیانگذار کبیر انقلاب در وصیتنامه خود نوشت: « با دلی آرام و قلبی مطمئن و روحی شاد و ضمیری امیدوار به فضل خدا از خدمت خواهران و برادران مرخص و به سوی جایگاه ابدی سفر می کنم.» و اکنون نظام جمهوری اسلامی ایران که خود را مرهون امام خمینی می داند با اتکاء به آموزه های ایشان به حیات بالنده خود ادامه می دهد.

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روزنامه پاکستانی: آموزه های امام خمینی(ره)، ضامن حیات بالنده جمهوری اسلامی ایران» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات