محقق تایلندی: اندیشه امام (ره) جهان را تغییر داد/ جهان تشنه شناخت افکار امام راحل

'محمد فهیم' استاد بخش مطالعات هند در دانشگاه 'تاماست' تایلند در گفت وگو با خبرنگار ایرنا به مناسبت بیست و هفتمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)، گفت: زندگی امام (ره) از بعد شخصیت مذهبی و شخصیت سیاسی قابل مطالعه است.
وی گفت: امام خمینی (ره) چه در دوران پیش از انقلاب و چه در دوران بعد از آن، زندگی ساده ای داشتند که این امر، امام راحل را به الگوی ارزشمند تبدیل کرده است.
این متفکر تایلندی، زندگی امام (ره) را نمونه ای برای رهبران سایر کشورهای اسلامی دانست و گفت این شیوه زندگی یک رهبر بزرگ اسلامی بسیار قابل ارزش و احترام است.
این استاد دانشگاه تایلند در ادامه از حس نوآوری امام (ره) که توانست با کمک مردم 'جمهوری اسلامی' را در دورانی که رژیم طاغوت در ایران حکومت می کرد، ایجاد کند ناشی از بینش عمیق امام راحل نسبت به شرایط جهان معاصر و لزوم توجه به ارزش های اسلامی دانست.
وی با معرفی امام خمینی (ره) به عنوان یک رهبر اسلامی و عملگرا، گفت: دوره های مختلف زندگی امام راحل نشان می دهد شناخت عمیقی از وضعیت سیاسی ایران در دوره رژیم شاهنشاهی داشته و نسبت به مسائل اجتماعی نیز کاملا آگاه بوده است.
'محمد فهیم' در ادامه با اشاره به تاثیرگذاری امام خمینی (ره) بر افکار عمومی مردم در دورانی که در خارج از کشور در تبعید بودند، گفت: امام راحل هدایت انقلاب را از خارج از مرزهای ایران در دست داشت و این موضوعی است که هم قدرت رهبری امام راحل را نشان می دهد و هم اینکه برای بسیاری از محققان این سئوال را ایجاد می کند که چه عواملی می تواند باعث به وجود آمدن چنین تاثیراتی شود.
این محقق تایلندی در پایان خاطرنشان کرد جنبه های مختلف شخصیت امام خمینی (ره) همچنان در کشورهای مختلف تاثیرگذار است و بسیاری از محققان تشنه شناخت بیشتر افکار این رهبر بزرگ اسلامی هستند.
آساق**241**1611

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «محقق تایلندی: اندیشه امام (ره) جهان را تغییر داد/ جهان تشنه شناخت افکار امام راحل» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات