نشتی ۸۴۰ میلیون مترمکعبی خطوط لوله آب در ایران

در حال حاضر بیش از ۴۰ هزار کیلومتر از خط لوله انتقال و توزیع آب در کشور فرسوده بوده و نیاز به اصلاح و بازسازی دارد که رقم برآورد شده برای اصلاح این حجم از خطوط لوله، حدود ۷ هزار میلیارد تومان است.
به گزارش تسنیم، در حال حاضر مصرف سالانه آب در کشور حدود 100 میلیارد مترمکعب است که حدود 92 میلیارد مترمکعب آب در بخش کشاورزی، حدود 2 میلیارد مترمکعب آب در بخش صنعت و حدود 6 میلیارد مترمکعب آب در بخش شرب است.
جدیدترین آمار رسمی ثبت شده از میزان هدررفت آب در شبکه های انتقال و توزیع آب کشور نشان می دهد که 14 درصد از آب شرب تزریق شده به شبکه های انتقال و توزیع آب پیش از رسیدن به دست مصرف کننده از خطوط لوله فرسوده نشت می کند.
با احتساب مصرف 6 میلیارد مترمکعبی آب شرب در طول یکسال، 840 میلیون مترمکعب آب تصفیه شده شرب از خطوط لوله انتقال و توزیع آب در سراسر کشور به خصوص در بخش شهری هدر می رود.
این هدر رفت بیش از 4 برابر حجم آب مخزن سد کرج در حالت پُر و لبریز است.
در حال حاضر بیش از 40 هزار کیلومتر از خط لوله انتقال و توزیع آب در کشور فرسوده بوده و نیاز به اصلاح و بازسازی دارد که رقم برآورد شده برای اصلاح این حجم از خطوط لوله، حدود 7 هزار میلیارد تومان است.
طبق گزارشهای رسمی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، سالانه می بایست یکهزار میلیارد تومان صرف تعمیر و بازسازی خطوط لوله فرسوده انتقال و توزیع آب شود، اما به دلیل عدم تزریق اعتبار و بودجه کافی به این مسئله، با انباشت پروژه های اصلاح نشده در این بخش مواجه ایم.

[ منبع این خبر سایت تابناک-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نشتی ۸۴۰ میلیون مترمکعبی خطوط لوله آب در ایران» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات