امام مؤمن است، متعبد است و انقلابی است/ جوان امروز می‌تواند از من سابقه‌دار در انقلاب انقلابی‌تر باشد

مراسم بیست و هفتمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام راحل ساعت 9 صبح امروز در مرقد مطهر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی با قرائت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد. در همین حال سخنرانی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دقایقی پیش در مراسم بیست و هفتمین سالگرد ارتحال بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی آغاز شد.

به گزارش«تابناک»، دراین مراسم که با حضور میلیونی عاشقان امام امت آغاز شده است. پس از ذکر مصیبت یکی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی تولیت آستان امام خمینی (ره) به سخنرانی پرداخت. لحظاتی پیش نیز رهبر انقلاب سخنرانی خود را در حرم حضرت امام آغاز کرد.

خلاصه ای از بیانات:

*رهبر انقلاب در مراسم بیست و هفتمین سالگرد رحلت امام خمینی(ره): یکی از عناوین و اوصافی که درباره‌ی امام راحل عظیم‌الشأن کمتر به‌کار رفته، یک عنوان جامع است که من این‌جور تعبیر می‌کنم: #مؤمن_متعبد_انقلابی/ ما امام را با صفات متعددی همواره توصیف می‌کنیم اما این صفت که ما کمتر امام را با آن توصیف کرده‌ایم یک صفت جامع است. امام مؤمن است، متعبد است و انقلابی است.

*دشمنان ملت ایران اسلامی ازخصوصیت انقلابی‌گری واهمه دارند. چندوقت پیش یک سیاستمدار آمریکایی گفت ایران بخاطر انقلاب اسلامی تحریم است. اصل تحریم برای انقلاب1979است؛ این یک حقیقت است.

*دشمنان با خصوصیت "انقلابی‌گری" امام‌خمینی(ره) دشمنی دارند؛ از کلمه انقلاب اسلامی وحشت می‌کنند.

*فشارها هم به خاطر انقلابی‌‌گری است؛ فشارها به بهانه هسته‌ای، حقوق بشر و... وارد می‌شود، اما حقیقت این است که دشمن از خصوصیت انقلابی‌گری واهمه دارد و نگران است.

*سیاست‌مدار آمریکایی گفت که ایران به خاطر انقلاب تحریم است؛ این حقیقت است.

*امام‌خمینی(ره) کشور را از منجلاب وابستگی، عقب‌ماندگی، فسادسیاسی و اخلاقی و حقارت جهانی خارج کرد.

*ما را در همه چیز عقب نگه داشته بودند و"آقا بالا سر" آمریکایی و انگلیسی داشتیم. کشور در فقر دست و پا می‌زد. ثروت‌های طبیعی کشور در اختیار بیگانه بود. ملت را با فریب و ارعاب ساکت نگه می‌داشتند.

*ما تا امروز دستاوردهای زیادی پیدا کردیم به برکت حرکت در مسیرانقلاب؛ می‌توانیم به اهداف دست پیدا کنیم مشروط بر اینکه قطار روی ریلی حرکت کند که امام(ره) قطار جامعه اسلامی را روی آن به حرکت در آورد.

*هر جا از انقلابی‌گری و حرکت جهادی غفلت کردیم عقب ماندیم؛ هر جا انقلابی بودیم و جهادی و روی ریل حرکت کردیم، پیشرفت کردیم.

*می‌توان این راه را با شیوه انقلابی حرکت کرد؛ آن وقت پیشرفت قطعی است. می‌توان به شیوه دیگری حرکت کرد؛ آن وقت سرنوشت، سرنوشت رقت‌آوری خواهد بود. امام(ره) می‌گفت اسلام و ملت ایران سیلی خواهد خورد.

*ملت برای انقلاب هزینه‌های سنگین داد، اما صدها برابر سود کرد.

*امروز ملت می‌تواند بدون هزینه زیاد منافع بزرگی را از انقلاب به دست بیاورد. امروز اوضاع برای ملت ایران روشن‌تر و زمینه آماده‌تر و راه هموارتر است. هزینه باز هم هست، اما هزینه‌ها سبک‌تر و قابل دفع‌تر از قبل است.

*این مردم بودند که نترسیدند و ایستادند؛ مدام تهدید شدیم و گفتند حمله و تحریم می‌کنیم، اما مردم نه از تهدید نظامی ترسیدند نه از تحریم ترسیدند و نه از تحریم فلج شدند، بلکه حرکت را ادامه دادند؛ از این پس هم باید همین باشد. همه باید انقلابی بمانند و انقلابی حرکت کنند.

*این خطاست که گمان کنیم انقلابی فقط کسی است که در دوران انقلاب در کنار امام بوده؛ برخی گمان می‌کنند انقلابیون فقط کسانی هستند که در دوران انقلاب و در کنار امام بودند؛ انقلاب برای همه است. جوان‌ها می‌توانند انقلابی باشند. یک جوان امروز می‌تواند از من سابقه‌دار در انقلاب انقلابی‌تر باشد.

*این هم خطاست که خیال کنیم اگر فلانی انقلابی است، یعنی فلانی افراطی است؛ انقلابی‌گری به معنای افراطی بودن نیست؛ این دوگانه‌هایی که سوغات بیگانه‌ها و حرف دشمنان است، نباید در فرهنگ سیاسی ما جا باز کند. آنها ملت تقسیم می‌کنند به تندرو و میانه‌رو. انقلابی را می‌گویند تندرو وغیرانقلابی را میانه‌رو؛ ما نباید این را تکرار کنیم؛ این هم خطاست که ما از همه کسانی که انقلابی هستند یک نوع عمل انقلابی توقع داشته باشیم یا یک نوع درجه از انقلابی‌گری توقع داشته باشیم.

*حساسیت در برابر دشمن و کار دشمن و نقشه دشمن و عدم تبعیت از دشمن شاخص‌های انقلابی‌گری است؛ این شاخص‌ها اگر در کسی وجود داشته باشد قطعا انقلابی است.

*اسلام آمریکایی دو شاخه دارد؛ اسلام متحجر و اسلام سکولار. استکبار از هر دو شاخه پشتیبانی می‌کنند. اسلام ناب همه‌جانبه است؛ از زندگی فردی تا تشکیل جامعه اسلامی را شامل می‌شود.

*یکی از مبانی اساسی نظام اسلامی عبارت است از حمایت از محرومان و مظلومان در هر نقطه عالم؛ از اینها نمی‌شود صرف نظر کرد. اگر کسی یا جریانی نسبت به محرومین یا مظلومان عالم بی‌تفاوت باشد این شاخص در او وجود ندارد. هر روز انعطاف به یک طرف منافات دارد با پایبندی به مبانی و ارزش‌ها.

*بعضی سعی می‌کنند جامعه و جوانان را دچار ناامیدی کنند. این مقابل آن شاخص است که هرگز منصرف از رسیدن به اهداف و آرمان‌های بلند نشویم. نباید تسلیم فشارها شویم. نباید رضایت به وضع موجود دهیم. نباید به پیشرفت‌های موجود علمی قانع شویم.

[ منبع این خبر سایت تابناک-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امام مؤمن است، متعبد است و انقلابی است/ جوان امروز می‌تواند از من سابقه‌دار در انقلاب انقلابی‌تر باشد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات