رهبر انقلاب: دشمن حق دارد از انقلابی‌گری بترسد، امام «مومنِ متعبدِ انقلابی» بود

رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم بیست و هفتمین سالگرد ارتحال بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی با بیان اینکه دشمنان ملت ایران حق دارند از انقلابی‌گری بترسند، تاکید کردند: مسئله اصلی این است که انقلاب اسلامی کشور را از منجلاب‌ها نجات داد. ایشان فرمودند: یکی از عناوینی که که درباره امام کمتر به کار رفته است، عنوان جامع «مومنِ متعبدِ انقلابی» است. خبرگزاری مهر: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم بیست و هفتمین سالگرد ارتحال بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: یکی از عناوینی که که درباره امام کمتر به کار رفته است، عنوان جامع «مومنِ متعبدِ انقلابی» است.

رهبر معظم انقلاب در بخش دیگری از سخنانشان با اشاره به دشمنی استکبار و آمریکا با انقلاب اسلامی تاکید کردند: انقلاب اسلامی ایران که به وسیله مردم این کشور به وجود آمد و ادامه پیدا کرد، الهام‌بخش ملت‌های دیگر شد.

ایشان تصریح کردند: دشمنان ملت ایران حق دارند از انقلابی‌گری بترسند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینکه اگر یک ملتی مسئله اساسی خود را نداند، گمراه می‌شود، افزودند: مسئله اصلی این است که انقلاب اسلامی کشور را از منجلاب‌ها نجات داد؛ از منجلاب وابستگی، از منجلاب عقب‌ماندگی، از منجلاب فساد سیاسی، از منجلاب فساد اخلاقی، از منجلاب حقارت بین‌المللی که ما گرفتار این منجلاب‌ها بودیم.

ایشان افزودند: ما هم وابسته بودیم، هم تحقیر شده بودیم، هم عقب‌افتاده و عقب نگاه داشته شده بودیم؛ در علم، اقتصاد در فناوری و حضور بین‌المللی و ... و در همه اینها ما آقا بالاسر آمریکایی و انگلیسی داشتیم.

رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کردند: آن روزها ما چهار برابر امروز نفت صادر می‌کردیم و جمعیت آن زمان از نصف جمعیت امروز نیز کمتر بود اما نصف جمعیت کشور از خدمات عمومی دولتی محروم بودند.
کشور در فقر و عقب‌افتادگی دست و پا می‌زد، در فساد اخلاقی دست و پا می‌زد. زیرساخت‌های کشور همچون راه، برق، گاز، مدرسه، دانشگاه و خدمات شهری در همه اینها کشور دچار آفت، عقب‌افتادگی، عقب‌ماندگی و تهی‌دستی بود.

ایشان با بیان اینکه امام مسیر کشور را تغییر داد، گفتند: امام ریل‌ را عوض کرد، ما را به سمت هدفهای بزرگ حرکت داد. مقابل راهی که در رژیم طاغوت ما را به آن سمت می‌کشاندند و می‌بردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینکه هدف‌های ما احتیاج به زمان و تلاش دارد، ادامه دادند: رسیدن به این اهداف قابل دسترسی است به شرط آنکه قطار در مسیر انقلاب پیش برود امام راه، معیار و شاخص‌ها را به ما نشان داد و خود او حرکت را آغاز کرد.

ایشان افزودند: ما تا به امروز به برکت حرکت در جهاد انقلاب دستاوردهای زیادی پیدا کرده‌ایم اما هنوز تا آن هدف‌ها فاصله بسیار زیاد است می‌توانیم به آن هدف‌ها برسیم مشروط بر اینکه آن هدف ها بر روی همین ریل حرکت کند بر روی ریلی که امام قطار جامعه اسلامی را به حرکت درآورد.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رهبر انقلاب: دشمن حق دارد از انقلابی‌گری بترسد، امام «مومنِ متعبدِ انقلابی» بود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات